Kaip atsikratyti tarakonų namuose?

pagal | 2021/04/16

Tarakonai yra nemalonios būtybės, egzistuojančios visame pasaulyje. Tiesą sakant, visame pasaulyje yra daugiau nei 4500 įvairių rūšių tarakonų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tarakonai gali pernešti ir platinti kenksmingas ligas, tokias kaip dizenterija, cholera, raupsai ir kt. Todėl, jei savo namuose pastebite vieną iš šių rusvų šiurpą keliančių padarų, geriausia jį iš karto sunaikinti.

Tarakonų naikinimas nėra lengvas, tačiau įmanomas. Dalinamės keliais patarimais kaip išnaikinti juos savo namuose.

Nutraukite maisto tiekimą

Kaip ir kitiems gyviems padarams, maistas ir vanduo yra būtini tarakonų augimui. Jei pastebite savo namuose šešiakojus tarakonus, apsižvalgykite, ar nėra matomo maisto šaltinio, kuriais jie maitinasi. Galbūt trupiniai ant grindų ar virtuvės stalviršio? Išsiurbkite grindis ir nuvalykite stalviršius bei palaikykite nuolatinę švarą.  Nepamirškite uždaryti visų atidarytų maisto maišelių ir laikyti sandariuose induose savo sandėliuke. Tai neleis tarakonams užkandžiauti jūsų namuose, maisto trūkumas privers palikti jūsų namus.

Net švariems namams kyla tarakonų pavojus, tai priklauso tik nuo to, kaip lengvai tarakonai  gali patekti prie maisto ir vandens.

Padėkite tarakonų masalą

Tarakonų masalas iš esmės yra nuodai. Nors masalas nedaro jokios įtakos žmogui, tačiau tarakonui patinka jauko skonis ir jie jį nusineša į savo lizdus. Tai lėtai nužudo pasimaitinusius tarakonus.

Jauką būtinai pastatykite tokioje vietoje, kur naminiai gyvūnai ar vaikai negali lengvai prieiti, pavyzdžiui, po kriaukle ar spintelės kampe. Priklausomai nuo jauko, jis turėtų sukelti tarakono  žūtį per vieną – tris dienas po suvartojimo.

Boro rūgštis yra natūralus tarakonų žudikas

Boro rūgštis yra išbandytas ir patikimas būdas atsikratyti tarakonų. Sumaišykite tris arbatinius šaukštelius boro rūgšties, tris šaukštelius cukraus ir tris šaukštelius vandens. Mišinį supilkite į indą, pavydžiui, stiklainį ir neuždėkite dangtelio. Atidengtą stiklainį su boro rūgšties mišiniu padėkite toje vietoje, kur matote intensyvų tarakonų srautą. Tarakonai liečiasi su tirpalu, dehidratuoja ir galiausiai žūva.

Nors ši priemonė nėra labai pavojinga žmonėms, vis tiek turėtumėte ją naudoti atsargiai ir naudodami stebėkite vaikus ir augintinius.

Naudokitės savo batu

Pastebėjote tarakoną – tikrai jo nepaleiskite.  Kai namuose pastebite tarakoną, ramiai ir tyliai priartėkite prie jo.  Nusimeskite batą ir įvertinkite atakos planą. Palaukite, kol sukursite pasitikėjimą sėkmingu smūgiu. Nenorite rizikuoti tarakono  išgąsdinti kampe ar vietoje, kur jis tampa sunkiai pasiekiamas. Kai jį pritrėkškite batu, paimkite antibakterinį  valiklį ir nuvalykite vietą, kad išvengtumėte mikrobų plitimo.

Mitas, kad nužudžius tarakoną jo kiaušinėliai pasklis, nėra tiesa, tačiau nužudžius tarakoną jėga, galima pritraukti jų daugiau. Bet tai gali būti jūsų naudai, jei jei turite masalo, kuris juos sunaikins.

Neduokite jiems vietos pasislėpti

Tarakonai mėgsta popierines ir kartonines dėžes. Jei namuose ar garaže stovi daug tuščių dėžučių, geriausia jas išmesti. Priešingu atveju tarakonai gali ir toliau lankytis ten. tarakonai negalės gyventi be vietos pasislėpti, nes jiems patinka tamsios vietos. Be to, būtinai užsandarinkite visus įtrūkimus ar angas savo namuose.

Kreipkitės į kenkėjų kontrolės įmonę

Jei turite rimtą tarakonų išplitimą, jie šmirinėja po namus ir nepavyksta jų niekaip išnaikinti, turėtumėte nedelsiant pasikviesti specialistą.

Nebandykite susitvarkyti patys, tarakonai greitai dauginasi, tad nesėkmingi bandymai tik suteikia jiems laiko dar labiau išplisti. Profesionali kenkėjų kontrolės įmonė gali padėti pašalinti tarakonų problemą jūsų namuose, naudodami veiksmingą tarakonų naikinimo procedūrą. Jei turite naminių gyvūnėlių ir vaikų, būtinai paprašykite galimybės, kuri būtų saugi mažoms rankutėms ir letenėlėms.