Kada efektyviam šildymui reikėtų rinktis krosnelę?

pagal | 2021/08/30

Įsivaizduodami jaukų užmiesčio namą ar sodybą, daugelis neabejotinai ten regi malkomis kūrenamą krosnį arba židinį. Nors toks namo šildymo būdas ir nėra tarp populiariausių mūsų laikais, tačiau vis dar yra vietų kur jis yra itin aktualus ir vis dar neprarandantis savo žavesio ir patrauklumo. Šiuolaikinės malkomis kūrenamos krosnelės – tai patogus ir efektyvus būdas išnaudoti ugnį tam, kad sušildyti patalpas ir kai kuriais atvejais turėti maisto gamybai tinkamą kaitlentę.

Tuo metu kai pastoviai gyvenamosiose namuose žmonės vis dažniau renkasi įrangą, kuri gali užtikrinti ilgalaikį patalpų šildymą ir pasižymintį efektyvumu, tačiau užmiesčio ar sodo nameliuose sprendimai turėtų būti šiek tiek kitokie. Čia pagrindinis akcentas turėtų būti sutelktas į greitą rezultatą, pritaikytą nedideliems plotams. Būtent tokiais atvejais krosnelės yra praktiškai nepralenkiamos. Patikimos, pasižyminčios ilgalaikiškumu ir ganėtinai nebrangios – tai keli iš pagrindinių pranašumų, kuriais pasižymi šie šilumos šaltiniai.

Kalbant apie šildymo prietaiso efektyvumą, dažniausia turima omenyje tai, jog jis neturėtų būti labai sudėtingas, būti ganėtinai taupiu ir galėtų kuo ilgiau palaikyti tinkamą temperatūrą patalpoje. Kitaip tariant – kuo greičiau mums pavyksta iššildyti patalpas iki numatytos temperatūros ir su kuo mažesnėmis pastangomis ją išlaikyti kuo ilgesnį laiką, tuo efektyvesnis yra šildymo būdas. Ilgo degimo krosnelės, padeda pasiekti būtent tokį rezultatą, kai kalba eina apie nedidelį namą, ar sodybą, kuriose nėra pastoviai gyvenama, o tik laikas nuo laiko apsilankoma. Jos taip pat gali tapti nuostabiu papildymu turimam dujiniam, elektriniam ar netgi kietojo kuro katilui. Ir žinoma nereikėtų pamiršti apie atmosferą, kurią galima sukurti krosnelės pagalba, kai deganti joje ugnis apgaubia namus jaukumu ir malonia šiluma nuo kurios nesinori trauktis.