Ką reikia žinoti, kad namų stogas būtų apšiltintas geriausiai?

apsiltintas stogasNorite, kad jūsų namuose būtų šilčiau ir nereikėtų mokėti tokių didelių pinigų už šilumą? Ką gi, dabar tai galite išspręsti vienu paprastu būdu – rasti, kas apšiltintų jūsų namo stogą taip, kad šilumos izoliacija būtų maksimaliai efektyvi ir jūs galėtumėte be didelių problemų džiaugtis šiluma namuose. Visgi, apšiltintas stogas gali būti įvairiais būdais, todėl prieš užsisakant tokią paslaugą, reikėtų pasidomėti, keliais skirtingais būdais stogai gali būti apšiltinami. Pristatysime jums populiariausias medžiagas, naudojamas apšiltinimo darbams bei pristatysime jų pagrindinius privalumus ir minusus.

Jeigu turite šlaitini stogą, tai turėtumėte žinoti, kad dažniausiai žmonės renkasi akmens bazaltą arba stiklo vatą. Akmens bazaltas pagal savo kainą yra šiek tiek brangesnė medžiaga už stiklo vatą, tačiau ši medžiaga nereikalauja tokio kruopštaus įrengimo. Stiklo vata turi būti labai kruopščiai įrengta, kadangi jeigu ji nebus tinkamai užsandarinta, tai ir šilumos izoliacijos koeficientas nebus didelis, ir pati medžiaga gali sukelti alergiją gyventojams.

Populiariausi apšiltinimo būdai

Taigi, kaip jau supratote, apšiltintas stogas stiklo vata yra turbūt populiariausias būdas, tačiau pastaruoju metu galima rasti ir daugybę kitų alternatyvų, kurios taip pat turi nemažai privalumų. Pavyzdžiui, kai kurie ekspertai teigia, kad apšiltinimas poliuretano putomis yra net gi pranašesnis už stiklo vatą – tokia medžiaga visiškai nesugeria drėgmės, reikia nedaug storio, aukšto lygio sandarumas, kadangi kiekvienas plyšys yra užpurškiamas.

Kalbant apie montavimo ypatumus, taip pat vertėtų paminėti, kad poliuretano putomis apšildyti stogą yra paprasčiau, todėl montavimo darbai gali kainuoti pigiau ir užtrukti mažiau laiko. Visgi, jeigu pasirinksite šiltinti stogą su mineraline vata, jums būtinai reikia įsitikinti, kad kreipiatės į aukšto lygio specialistus, kurie puikiai žino, kaip tokius darbus atlikti.

Yra ir daugiau vis populiarėjančių medžiagų, kurios naudojamos stogams šiltinti:

  1. Ekovata. Tai gana kokybiška medžiaga, tačiau tokio stogo šiltinimui jums reikės specialios įrangos, tad montavimo darbai gali būti nelabai pigūs.

  2. Medžių ir kanapių vata. Tai yra turbūt pati ekologiškiausia medžiaga, todėl tokią medžiagą dažniausiai renkasi tos šeimos, kurioms labai rūpi apsaugoti gamtą. Be jokios abejonės, ši medžiaga turi geras izoliacines savybes, tačiau yra ir keletas minusų – visų pirma, medžių ir kanapių vata kol kas kainuoja nemažą sumą, o kai kurie statybų ekspertai teigia, kad ši medžiaga gana prastai apsaugo nuo ugnies.

  3. PIR plokštės. Tai gana naujas sprendimas, po truputį atrandantis savo pirkėją. Daugelis ekspertų teigia, kad šilumos koeficientas PIR plokštėse yra pats didžiausias, tačiau toks stogo šiltinimo būdas dar nėra galutinai patvirtintas, kadangi tai visiškai neseniai atsiradusi medžiaga.

Kaip matote, jūsų namus sušildyti gali ne tik geras granulinis katilas, tačiau ir puikiai apšiltintas stogas. Taigi, dabar jūs žinote, su kokiomis pagrindinėmis medžiagomis stogai yra šiltinami ir galite įvertinti, kuri iš jų geriausiai atitinka jūsų poreikius. Visgi, svarbiausia yra ne tik kokybiškos medžiagos, tačiau ir patikimi meistrai, kurie žino, kaip sumontuoti tas medžiagas į stogą taip, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt