Dažniausi vandens šildytuvų gedimai

Vanduo yra koroziją sukeliantis elementas, todėl nenuostabu, kad įvairios vandens sistemos ir kiti nuolatos su vandeniu kontaktuojantys įrenginiai galų gale patiria tam tikrus gedimus. Ne išimtis ir boileriai bei vandens šildytuvai.

Vandens šildytuvaiDidelę dalį gedimų sudaro kalkių nuosėdos. Visų pirma tai reikia įsidėmėti, kad boileriai yra užtikrintai ne amžinas prietaisas. Iš tiesų nerastumėte gamintojo, kuris galėtų pasiūlyti stebuklingus ir niekad neužkalkėjančius ar nesurūdijančius boilerius. Vanduo padaro savo, o kietesnis vanduo, tuo greičiau tai įvyksta.

Dėl kalkių paprastai užsineša kaitinimo elementas. Kai kalkių sluoksniu apsineša visas kaitinimo elementas, pastebėsite, kad vanduo šils vis lėčiau ir lėčiau , kol galiausiai visai nebešils. Tai įvyks todėl, kad pro storą kalkių sluoksnį paprasčiausiai neprasiskverbs šiluma iš kaitinimo elemento. Norint to išvengti būtina minkštinti vandenį ir filtruoti jį.

Kitas vandens šildytuvų gedimas – sugedęs elektros maitinimas arba elektroninės jungtys. Jeigu vieną dieną neveikia jūsų elektrinis vandens boileris, verta pasitikrinti elektros dalis – galbūt sugedo maitinimas arba vienos iš boilerio dalių kontaktas.

Termostato gedimai taip pat yra dažna vandens šildytuvų problema. Termostatas – tai vandens reguliatorius, kurio funkcija – palaikyti pastovią vandens temperatūrą. Iš esmės termostato gedimas reikš, kad vanduo taps visiškai šaltu ir nebešils arba atvirkščiai – temperatūra nevaldomai kils, kol vanduo  užvirs, o tuomet gali sprogti ir pats boileris.

Taigi, boileriai nėra amžini įtaisai, todėl verta rūpintis jų nuolatine priežiūra, sekti, kaip veikia kiekviena vandens šildytuvo funkcija. Jeigu pastebite problemų su vandens kaitimu arba girdite įvarius garsus, sklindančius iš boilerio, verta pasitikrinti dėl gedimų. Nors , kaip minėjome, boileriai ne amžini, tikrai galime prailginti jų veikimo laiką.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt