Apšildykite savo namų stogą – išsamus gidas

pagal | 2021/12/16

Stogas yra vienas svarbiausių nekilnojamojo turto objekto elementų. Jis saugo nuo vėjo ir lietaus, taip pat saugo nuo vėjo ir sauso oro. Nešildomas stogas gali būti didelė problema žiemą, nes lauke gali būti per šalta sėdėti ant stogo! Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie gyvenamųjų namų stogo izoliaciją. Stogo izoliacija yra būtina kiekvieno namo sudedamoji dalis. Dėl jos jūsų namai tampa malonesni ištisus metus, nes vasarą stogas išlieka vėsus, o žiemą – šiltas.

Yra kelios skirtingos stogo izoliacijos rūšys, todėl apžvelkime kiekvieną iš jų:

  • Laidioji izoliacija – tai kitas tarp gegnių įterptos putų arba stiklo pluošto izoliacijos pavadinimas. Tai puikus pasirinkimas namų savininkams, kurie nori savo stogams suteikti daugiau izoliacinės vertės, bet nenori vargti montuodami naujas plokštes ar medžiagos ritinius.
  • Tvirtos putplasčio plokštės – putplasčio plokštės gaminamos iš polistireno, kuris yra plastiko rūšis. Jos panašios į laidžią izoliaciją, nes montuojamos tarp stogo gegnių ir vienodai gerai izoliuoja.
  • Mineralinė vata: Izoliacijai gaminti naudojamos natūralios medžiagos, pvz., uolienos ar šlako. Ji paprastai dedama į ritinius ir gali būti naudojama stogams šiltinti su stogo plokštėmis arba be jų.
  • Atspindinčioji plevelė – tai iš aliuminio folijos sudaryta izoliacijos rūšis, kuri dedama ant esamos stogo dangos. Ji atspindi šilumą nuo stogo, todėl vasarą ant stogo būna jaukiau, o žiemą – šalčiau.

Stogo izoliacija yra įvairių stilių ir galimybių, todėl sunku žinoti, nuo ko pradėti. Renkantis stogo izoliaciją reikia pagalvoti apie kelis dalykus. Esminis iš jų yra klimatas; kokie orai vyrauja jūsų vietovėje? Jei gyvenate šaltoje vietovėje, jums reikės stogo izoliacijos, kad sulaikytumėte šilumą. Jei gyvenate karštoje aplinkoje, jums reikės stogo izoliacijos. Be to, atsižvelkite į savo biudžetą ir turimą stogo tipą.

Jei nesate tikri, kokio tipo stogo izoliacija tinka jūsų namui, pasikonsultuokite su profesionaliu montuotoju ar rangovu. Jie galės patarti, kokia izoliacija geriausiai atitinka jūsų poreikius, ir užtikrinti, kad ji būtų tinkamai įrengta.

Daugiau informacijos apie stogo šiltinimą galite rasti čia: https://www.gamo.lt/stogo-siltinimas-termovata