5 situacijos, kai turėtumėte pakeisti spynas

pagal | 2021/04/26

Kasdien naudojamos durų spynos yra vienas patikimiausių namų apsaugos komponentų. Tačiau, kad ir kokia gera spyna būtų, ateina laikas, kai ji negali užtikrinti jūsų saugumo. Spynos gali būti sugadintos ar pažeistos, o taip pat gali „atsitikti gyvenimas“ ir jums dėl gyvenimo aplinkybių pasikeitimo prireiks naujos spynos. Norėdami padėti apsaugoti jūsų daiktus ir ramybę, pateikiame penkias situacijas, kai galbūt norėsite (ar privalėsite) pasamdyti spynų meistrą ir pakeisti namų spynas.

Pamesti arba pavogti raktai

Paprasčiausias būdas pašalinti problemą pametus ar esant pavogtiems raktams, yra naudoti atsarginį raktų komplektą. Tačiau toks požiūris vis tiek reiškia, kad kažkas turi prieigą prie jūsų namų. Šis pavojus gali būti dar didesnis, jei raktai buvo pamesti ar pavogti kartu su asmens tapatybės dokumentais, kuriuose nurodytas jūsų adresas. Dėl šios priežasties geriausia, kad spynos būtų nedelsiant pakeistos. Bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu jūs turite būti 100 proc. tikri, jog raktai yra tik pas jus.

Jei raktus pametėte ir neturite jų atsarginės kopijos, greičiausiai net neįeisite į namus. Tad tokiu atveju pagelbės avarinis durų atidarymas Vilniuje. Meistras atrakins duris, o tuomet pakeis spyną. Nedelskite su spynos keitimu, naudokitės proga, kad meistras jau atvykęs.

Įsilaužimai

Kai įsilaužėliai nusitaiko į namus, jie daugiausia dėmesio skiria įsilaužimui pro duris, tuo pačiu sugadindami spynas. Nesvarbu, ar jiems pavyks įeiti į namus, ar ne, jų veiksmai gali sukelti rimtų pažeidimų spynai, kas gali palengvinti kitą įsilaužimą arba neleisti tinkamai veikti, t.y. apsaugoti namus.

Jei vagys kartą pabandė įsilaužti, jie gali bandyti ir vėl. Todėl bet koks bandymas atrakinti jūsų namų duris – tai ženklas, kad reikėtų atnaujinti namų apsaugos sistemą, pasikeisti spyną, galbūt įsivesti signalizaciją ir apsidrausti turtą. Praverčia ir kaimynų informavimas apie situaciją, tuomet kuriam laikui visi tampa akylesni.

Nauji namai

Jei neseniai atsikraustėte į naujus namus, išsikvieskite meistrą, kad šis pakeistų visas namų spynas, įskaitant terasos durų. Net jei pasitikite žmonėmis, iš kurių įsigijote būstą,  visada yra tikimybė, kad nežinoma trečioji šalis vis dar turi dabar jau jūsų namų raktus. Tas pats jei statėtės namus ar darėtės būsto remontą. Statybų bei remonto metu garantuotai namų raktai buvo pas meistrus, o jų visų greičiausiai net nepažįstate. Tad prieš apsigyvendami pasikeiskite namų spynas.

Namų ūkio pokyčiai

Jei dalinatės namais su kitais žmonėmis ir tie žmonės pasikeitė, laikas keisti ir spyną. Nesvarbu ar išsikraustė kambariokas, ar išsiskyrėte su partneriu, ar išsikėlė nuomininkas. Net jei viskas vyko taikiai, geriau pakeisti spynas ir žinoti, jog raktai yra tik pas tuos, kurie gyvena šiuose namuose.

Kai kuriais atvejais išvykę asmenys gali naudoti raktus, kad vėl įeitų į nuosavybę ir net paimtų daiktus. Arba nepagalvoję perduoti raktus blogiečiams. Įsivaizduokite, buvęs kambariokas stalčiuje maišelyje laiko jūsų buto raktus su užrašytu ant lapelio adresu (galbūt planuoja jums gražinti susitikus). Jeigu pas šį žmogų įsibraus vagis ir ras tokius raktus –  tai tarsi kvietimas apsilankyti ir pas jus.

Senstančios ar sugedusios spynos

Spynos taip pat sensta. Po kelerių metų dažno naudojimo durų spynų vidiniai mechanizmai pradeda susidėvėti. Senstant šioms sistemoms ar patiriant žalą, jas lengviau išlaužti ir kyla didesnė strigimo rizika. Norėdami supaprastinti savo namų apsaugą, paprašykite, kad į jūsų namus ateitų meistras, kuris pakeistų visas pažeistas spynas.

Atnaujinti bent kas dešimtmetį reikėtų ir be priežasties. Spynos sensta, technologijos tobulėja, vagys taip pat. Tad atnaujinti spyną į šiuolaikinę, saugesnę ir sunkiau nulaužiamą būtų itin rekomenduojama.