4 patarimai, kaip atnaujinti minkštus baldus

pagal | 2021/04/17

Baldai vaidina svarbų vaidmenį jūsų namuose ir interjere, taigi, jei norite atnaujinti savo namų interjerą, galima tiesiog pradėti nuo baldų. Baldai yra ne tik reikšmingas namų interjero elementas, jie taip pat yra brangūs.

Tačiau jei turite minkštų kėdžių, krėslų ir sofų, galite sumažinti išlaidas baldams atgaivindami savo senus baldus šviežiais ir madingais audiniais. Baldų pervilkimas yra fantastiškas būdas pakeisti senų baldų išvaizdą ir pagaliau pataisyti nepatogias sofų ar kėdžių sėdynes bei atramas. Bet jei prieš tai nesate užsiėmę baldų pervilkimu arba jei turėjote neigiamą patirtį, procesas gali pasirodyti sudėtingas.

Kad sumažintumėte stresą ir būtumėte tikri, kad pasieksite norimų rezultatų, paruošėme keturių patarimų sąrašą, kaip atnaujinti jūsų baldus. Vadovaukitės šiais patarimais, kad pasirinktumėte tinkamiausias medžiagas pagal savo poreikius ir išvengtumėte bereikalingų išlaidų.

#1. Pasitarkite su restauravimo konsultantu, kad gautumėte patarimų

Kad būtumėte tikri, jog darote teisingai imdamiesi baldo atnaujinimo projekto, pasikonsultuokite su specialistais. Pateikite užklausas, pasiteiraukite ar verta. Konsultantai pasakys, ar tai prastos kokybės baldas neturintis jokios vertės ir atnaujinimas neapsimoka. O gal tai itin delikatus senovinis ar antikvarinis baldas, kuriam reikia profesionalo rankos, jog šis atgimtų ir jo vertė pakiltų.

Patys ar su konsultanto pagalba patikrinkite apgadinimus prieš nuspręsdami iš naujo pervilkti senus ar pirkti naujus baldus. Minkštų baldų pažeidimai paprastai skirstomi į tris kategorijas: apmušalai, užpildas ar konstrukcija. Rinkdamiesi, ar pakeisti baldų dangą, ar pirkti naujus baldus, patikrinkite, kokią žalą patyrė jūsų konstrukcija, tik tada priimkite sprendimą. Nes audinį pervilkti lengva, tačiau jei reikės iš esmės tvarkyti konstrukciją, tai jau gali būti sudėtinga patiems.

#2.  Rinkitės kokybę, o ne kainą

Nepadarykite klaidos rinkdamiesi audinius baldų apvilkimui, rinkitės kokybę ir grožį, o ne kainą.  Nors kokybiški audiniai kainuoja daugiau nei vidutiniškai rinkoje esančios medžiagos, jie pasižymi ilgaamžiškumu. Jie gali atlaikyti įvairius slėgio lygius, o jų spalvos lengvai neišblėsta, jie neplyšta dėl dažno naudojimo, juos lengva valyti ir prižiūrėti.

#3. Įvertinkite audinio našumą

Renkantis kėdės ar sofos medžiagą, turite atsižvelgti ne tik į savo norus bei biudžetą, bet taip pat turite įvertinti savo gyvenimo būdą ir su juo susijusius veiksnius. Jei turite vaikų, naminių gyvūnėlių, turite įvertinti skirtingų audinių našumą, kad audinys būtų patvaresnis. Šiandien yra įvairių spalvų, raštų ir medžiagų rūšių, todėl lengva rasti idealius audinius pagal jūsų specifinius reikalavimus.

#4. Apsvarstykite atnaujinimo išlaidas

Atnaujinti jau turimą baldą yra įdomus būdas prikelti baldus ir atnaujinti savo namų stilių, tačiau jūs turėtumėte atsižvelgti į išlaidas, susijusias su projektu. Kaip aptarėme aukščiau, dydis, žala ir medžiagos yra veiksniai, lemiantys apmušalų kainą. Be to, norėsite numatyti darbo jėgos išlaidas. Baldų pervilkimas yra daug laiko reikalaujantis  darbas, todėl būtent darbas sudaro didelę visų išlaidų dalį. Kainą padidins ir kiti reikalingi specialūs darbai, tokie kaip užpildo pakeitimas, medinių dalių šlifavimas bei lakavimas ir pan.

Jei norite atnaujinti baldą, bet vis nerandate tam laiko, tuomet tiesiog patikėkite jo atnaujinimą profesionalams. Įmonės, kurios užsiima baldų restauravimu ir atnaujinimu, turi visus reikiamus įrankius, žino kur ir dažnai pigiau gauti jūsų pageidaujamo audinio. Taip sutaupysite laiko, darbai bus atlikti profesionaliai, o jūs atgausite savo baldą atnaujintą ir atrodantį taip, tarsi jis būtų naujas, ką tik iš parduotuvės.