5 situacijos, kai turėtumėte pakeisti spynas

Read More

Kasdien naudojamos durų spynos yra vienas patikimiausių namų apsaugos komponentų. Tačiau, kad ir kokia gera spyna būtų, ateina laikas, kai ji negali užtikrinti jūsų saugumo. Spynos gali būti sugadintos ar pažeistos, o taip pat gali „atsitikti gyvenimas“ ir jums dėl gyvenimo aplinkybių pasikeitimo prireiks naujos spynos. Norėdami padėti apsaugoti jūsų daiktus ir ramybę, pateikiame penkias situacijas, kai galbūt norėsite (ar privalėsite) pasamdyti spynų meistrą ir pakeisti namų spynas.

Pamesti arba pavogti raktai

Paprasčiausias būdas pašalinti problemą pametus ar esant pavogtiems raktams, yra naudoti atsarginį raktų komplektą. Tačiau toks požiūris vis tiek reiškia, kad kažkas turi prieigą prie jūsų namų. Šis pavojus gali būti dar didesnis, jei raktai buvo pamesti ar pavogti kartu su asmens tapatybės dokumentais, kuriuose nurodytas jūsų adresas. Dėl šios priežasties geriausia, kad spynos būtų nedelsiant pakeistos. Bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu jūs turite būti 100 proc. tikri, jog raktai yra tik pas jus.

Jei raktus pametėte ir neturite jų atsarginės kopijos, greičiausiai net neįeisite į namus. Tad tokiu atveju pagelbės avarinis durų atidarymas Vilniuje. Meistras atrakins duris, o tuomet pakeis spyną. Nedelskite su spynos keitimu, naudokitės proga, kad meistras jau atvykęs.

Įsilaužimai

Kai įsilaužėliai nusitaiko į namus, jie daugiausia dėmesio skiria įsilaužimui pro duris, tuo pačiu sugadindami spynas. Nesvarbu, ar jiems pavyks įeiti į namus, ar ne, jų veiksmai gali sukelti rimtų pažeidimų spynai, kas gali palengvinti kitą įsilaužimą arba neleisti tinkamai veikti, t.y. apsaugoti namus.

Jei vagys kartą pabandė įsilaužti, jie gali bandyti ir vėl. Todėl bet koks bandymas atrakinti jūsų namų duris – tai ženklas, kad reikėtų atnaujinti namų apsaugos sistemą, pasikeisti spyną, galbūt įsivesti signalizaciją ir apsidrausti turtą. Praverčia ir kaimynų informavimas apie situaciją, tuomet kuriam laikui visi tampa akylesni.

Nauji namai

Jei neseniai atsikraustėte į naujus namus, išsikvieskite meistrą, kad šis pakeistų visas namų spynas, įskaitant terasos durų. Net jei pasitikite žmonėmis, iš kurių įsigijote būstą,  visada yra tikimybė, kad nežinoma trečioji šalis vis dar turi dabar jau jūsų namų raktus. Tas pats jei statėtės namus ar darėtės būsto remontą. Statybų bei remonto metu garantuotai namų raktai buvo pas meistrus, o jų visų greičiausiai net nepažįstate. Tad prieš apsigyvendami pasikeiskite namų spynas.

Namų ūkio pokyčiai

Jei dalinatės namais su kitais žmonėmis ir tie žmonės pasikeitė, laikas keisti ir spyną. Nesvarbu ar išsikraustė kambariokas, ar išsiskyrėte su partneriu, ar išsikėlė nuomininkas. Net jei viskas vyko taikiai, geriau pakeisti spynas ir žinoti, jog raktai yra tik pas tuos, kurie gyvena šiuose namuose.

Kai kuriais atvejais išvykę asmenys gali naudoti raktus, kad vėl įeitų į nuosavybę ir net paimtų daiktus. Arba nepagalvoję perduoti raktus blogiečiams. Įsivaizduokite, buvęs kambariokas stalčiuje maišelyje laiko jūsų buto raktus su užrašytu ant lapelio adresu (galbūt planuoja jums gražinti susitikus). Jeigu pas šį žmogų įsibraus vagis ir ras tokius raktus –  tai tarsi kvietimas apsilankyti ir pas jus.

Senstančios ar sugedusios spynos

Spynos taip pat sensta. Po kelerių metų dažno naudojimo durų spynų vidiniai mechanizmai pradeda susidėvėti. Senstant šioms sistemoms ar patiriant žalą, jas lengviau išlaužti ir kyla didesnė strigimo rizika. Norėdami supaprastinti savo namų apsaugą, paprašykite, kad į jūsų namus ateitų meistras, kuris pakeistų visas pažeistas spynas.

Atnaujinti bent kas dešimtmetį reikėtų ir be priežasties. Spynos sensta, technologijos tobulėja, vagys taip pat. Tad atnaujinti spyną į šiuolaikinę, saugesnę ir sunkiau nulaužiamą būtų itin rekomenduojama.

4 patarimai, kaip atnaujinti minkštus baldus

Read More

Baldai vaidina svarbų vaidmenį jūsų namuose ir interjere, taigi, jei norite atnaujinti savo namų interjerą, galima tiesiog pradėti nuo baldų. Baldai yra ne tik reikšmingas namų interjero elementas, jie taip pat yra brangūs.

Tačiau jei turite minkštų kėdžių, krėslų ir sofų, galite sumažinti išlaidas baldams atgaivindami savo senus baldus šviežiais ir madingais audiniais. Baldų pervilkimas yra fantastiškas būdas pakeisti senų baldų išvaizdą ir pagaliau pataisyti nepatogias sofų ar kėdžių sėdynes bei atramas. Bet jei prieš tai nesate užsiėmę baldų pervilkimu arba jei turėjote neigiamą patirtį, procesas gali pasirodyti sudėtingas.

Kad sumažintumėte stresą ir būtumėte tikri, kad pasieksite norimų rezultatų, paruošėme keturių patarimų sąrašą, kaip atnaujinti jūsų baldus. Vadovaukitės šiais patarimais, kad pasirinktumėte tinkamiausias medžiagas pagal savo poreikius ir išvengtumėte bereikalingų išlaidų.

#1. Pasitarkite su restauravimo konsultantu, kad gautumėte patarimų

Kad būtumėte tikri, jog darote teisingai imdamiesi baldo atnaujinimo projekto, pasikonsultuokite su specialistais. Pateikite užklausas, pasiteiraukite ar verta. Konsultantai pasakys, ar tai prastos kokybės baldas neturintis jokios vertės ir atnaujinimas neapsimoka. O gal tai itin delikatus senovinis ar antikvarinis baldas, kuriam reikia profesionalo rankos, jog šis atgimtų ir jo vertė pakiltų.

Patys ar su konsultanto pagalba patikrinkite apgadinimus prieš nuspręsdami iš naujo pervilkti senus ar pirkti naujus baldus. Minkštų baldų pažeidimai paprastai skirstomi į tris kategorijas: apmušalai, užpildas ar konstrukcija. Rinkdamiesi, ar pakeisti baldų dangą, ar pirkti naujus baldus, patikrinkite, kokią žalą patyrė jūsų konstrukcija, tik tada priimkite sprendimą. Nes audinį pervilkti lengva, tačiau jei reikės iš esmės tvarkyti konstrukciją, tai jau gali būti sudėtinga patiems.

#2.  Rinkitės kokybę, o ne kainą

Nepadarykite klaidos rinkdamiesi audinius baldų apvilkimui, rinkitės kokybę ir grožį, o ne kainą.  Nors kokybiški audiniai kainuoja daugiau nei vidutiniškai rinkoje esančios medžiagos, jie pasižymi ilgaamžiškumu. Jie gali atlaikyti įvairius slėgio lygius, o jų spalvos lengvai neišblėsta, jie neplyšta dėl dažno naudojimo, juos lengva valyti ir prižiūrėti.

#3. Įvertinkite audinio našumą

Renkantis kėdės ar sofos medžiagą, turite atsižvelgti ne tik į savo norus bei biudžetą, bet taip pat turite įvertinti savo gyvenimo būdą ir su juo susijusius veiksnius. Jei turite vaikų, naminių gyvūnėlių, turite įvertinti skirtingų audinių našumą, kad audinys būtų patvaresnis. Šiandien yra įvairių spalvų, raštų ir medžiagų rūšių, todėl lengva rasti idealius audinius pagal jūsų specifinius reikalavimus.

#4. Apsvarstykite atnaujinimo išlaidas

Atnaujinti jau turimą baldą yra įdomus būdas prikelti baldus ir atnaujinti savo namų stilių, tačiau jūs turėtumėte atsižvelgti į išlaidas, susijusias su projektu. Kaip aptarėme aukščiau, dydis, žala ir medžiagos yra veiksniai, lemiantys apmušalų kainą. Be to, norėsite numatyti darbo jėgos išlaidas. Baldų pervilkimas yra daug laiko reikalaujantis  darbas, todėl būtent darbas sudaro didelę visų išlaidų dalį. Kainą padidins ir kiti reikalingi specialūs darbai, tokie kaip užpildo pakeitimas, medinių dalių šlifavimas bei lakavimas ir pan.

Jei norite atnaujinti baldą, bet vis nerandate tam laiko, tuomet tiesiog patikėkite jo atnaujinimą profesionalams. Įmonės, kurios užsiima baldų restauravimu ir atnaujinimu, turi visus reikiamus įrankius, žino kur ir dažnai pigiau gauti jūsų pageidaujamo audinio. Taip sutaupysite laiko, darbai bus atlikti profesionaliai, o jūs atgausite savo baldą atnaujintą ir atrodantį taip, tarsi jis būtų naujas, ką tik iš parduotuvės.

Kaip atsikratyti tarakonų namuose?

Read More

Tarakonai yra nemalonios būtybės, egzistuojančios visame pasaulyje. Tiesą sakant, visame pasaulyje yra daugiau nei 4500 įvairių rūšių tarakonų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tarakonai gali pernešti ir platinti kenksmingas ligas, tokias kaip dizenterija, cholera, raupsai ir kt. Todėl, jei savo namuose pastebite vieną iš šių rusvų šiurpą keliančių padarų, geriausia jį iš karto sunaikinti.

Tarakonų naikinimas nėra lengvas, tačiau įmanomas. Dalinamės keliais patarimais kaip išnaikinti juos savo namuose.

Nutraukite maisto tiekimą

Kaip ir kitiems gyviems padarams, maistas ir vanduo yra būtini tarakonų augimui. Jei pastebite savo namuose šešiakojus tarakonus, apsižvalgykite, ar nėra matomo maisto šaltinio, kuriais jie maitinasi. Galbūt trupiniai ant grindų ar virtuvės stalviršio? Išsiurbkite grindis ir nuvalykite stalviršius bei palaikykite nuolatinę švarą.  Nepamirškite uždaryti visų atidarytų maisto maišelių ir laikyti sandariuose induose savo sandėliuke. Tai neleis tarakonams užkandžiauti jūsų namuose, maisto trūkumas privers palikti jūsų namus.

Net švariems namams kyla tarakonų pavojus, tai priklauso tik nuo to, kaip lengvai tarakonai  gali patekti prie maisto ir vandens.

Padėkite tarakonų masalą

Tarakonų masalas iš esmės yra nuodai. Nors masalas nedaro jokios įtakos žmogui, tačiau tarakonui patinka jauko skonis ir jie jį nusineša į savo lizdus. Tai lėtai nužudo pasimaitinusius tarakonus.

Jauką būtinai pastatykite tokioje vietoje, kur naminiai gyvūnai ar vaikai negali lengvai prieiti, pavyzdžiui, po kriaukle ar spintelės kampe. Priklausomai nuo jauko, jis turėtų sukelti tarakono  žūtį per vieną – tris dienas po suvartojimo.

Boro rūgštis yra natūralus tarakonų žudikas

Boro rūgštis yra išbandytas ir patikimas būdas atsikratyti tarakonų. Sumaišykite tris arbatinius šaukštelius boro rūgšties, tris šaukštelius cukraus ir tris šaukštelius vandens. Mišinį supilkite į indą, pavydžiui, stiklainį ir neuždėkite dangtelio. Atidengtą stiklainį su boro rūgšties mišiniu padėkite toje vietoje, kur matote intensyvų tarakonų srautą. Tarakonai liečiasi su tirpalu, dehidratuoja ir galiausiai žūva.

Nors ši priemonė nėra labai pavojinga žmonėms, vis tiek turėtumėte ją naudoti atsargiai ir naudodami stebėkite vaikus ir augintinius.

Naudokitės savo batu

Pastebėjote tarakoną – tikrai jo nepaleiskite.  Kai namuose pastebite tarakoną, ramiai ir tyliai priartėkite prie jo.  Nusimeskite batą ir įvertinkite atakos planą. Palaukite, kol sukursite pasitikėjimą sėkmingu smūgiu. Nenorite rizikuoti tarakono  išgąsdinti kampe ar vietoje, kur jis tampa sunkiai pasiekiamas. Kai jį pritrėkškite batu, paimkite antibakterinį  valiklį ir nuvalykite vietą, kad išvengtumėte mikrobų plitimo.

Mitas, kad nužudžius tarakoną jo kiaušinėliai pasklis, nėra tiesa, tačiau nužudžius tarakoną jėga, galima pritraukti jų daugiau. Bet tai gali būti jūsų naudai, jei jei turite masalo, kuris juos sunaikins.

Neduokite jiems vietos pasislėpti

Tarakonai mėgsta popierines ir kartonines dėžes. Jei namuose ar garaže stovi daug tuščių dėžučių, geriausia jas išmesti. Priešingu atveju tarakonai gali ir toliau lankytis ten. tarakonai negalės gyventi be vietos pasislėpti, nes jiems patinka tamsios vietos. Be to, būtinai užsandarinkite visus įtrūkimus ar angas savo namuose.

Kreipkitės į kenkėjų kontrolės įmonę

Jei turite rimtą tarakonų išplitimą, jie šmirinėja po namus ir nepavyksta jų niekaip išnaikinti, turėtumėte nedelsiant pasikviesti specialistą.

Nebandykite susitvarkyti patys, tarakonai greitai dauginasi, tad nesėkmingi bandymai tik suteikia jiems laiko dar labiau išplisti. Profesionali kenkėjų kontrolės įmonė gali padėti pašalinti tarakonų problemą jūsų namuose, naudodami veiksmingą tarakonų naikinimo procedūrą. Jei turite naminių gyvūnėlių ir vaikų, būtinai paprašykite galimybės, kuri būtų saugi mažoms rankutėms ir letenėlėms.

Pledas – šiluma ir jaukumu apgaubiantis namų interjero aksesuaras

Pledas – tai nepaprastai praktiškas bei naudingas apklotas, apgaubiantis šiluma ir tampantis išskirtine interjero detale. Tačiau, norint mėgautis visais pledo suteikiamais privalumais, iš plačios skirtingų medžiagų, įvairių stilių, spalvų, raštų ir kt. pasiūlos kiekvienam svarbu išsirinkti individualiai tinkamą gaminį. Tekstilės namų „TavoSapnas“ specialistai apžvelgia keletą skirtingų pledų rūšių, kurie užtikrina maksimalią apsaugą nuo šalčio, o namuose padeda sukurti jaukų interjerą.

Merino vilnos pledas pasižymi sveikatai palankiomis savybėmis

Merino vilnos pledas – tai itin aukštos kokybės pledas, pasižymintis puikiomis ventiliacinėmis, šiluminėmis, kraujotaką stimuliuojančiomis ir antibakterinėmis savybėmis. Merino vilnos pledas, apsigaubus juo, lepina maloniu prisilietimu. Verta paminėti, kad merinosų avių vilna yra tvirtos struktūros, todėl iš jos pagaminti pledai yra ilgaamžiai.

Merino vilnos pledas palankiai vertinamas dėl savo universalumo: į jį galima ne tik jaukiai įsisupti vėsiais vakarais, tačiau taip pat užkloti lovą. Merino vilnos pledai dažniausiai yra dailinti patraukliais raštais, todėl gali būti panaudoti ir kaip graži lovatiesė bei tapti unikalia miegamojo interjero detale.

Medvilninis pledas – ne tik šildo kūną, bet ir puošia namų interjerą

Medvilninis pledas – praktiškas ir dailus pasirinkimas kiekvieno namams. Medvilniniai pledai turi minkštą ir švelnų paviršių, todėl jais malonu užsikloti. Be to, medvilniniai pledai nedirgina odos, todėl yra saugūs naudoti vaikams bei kūdikiams, taip pat jautrią odą turintiems žmonėms.

Skirtingų gamintojų siūlomi medvilniniai pledai pasižymi plačia spalvų, raštų bei stilių įvairove, taip pat neretai būna dailinti kutais, bumbulais, juostelėmis ir kt. Dėl patrauklaus dizaino medvilninis pledas gali tapti stilinga svetainės ar miegamojo puošmena: net ir netyčia kiek netvarkingai paliktas ant sofos ar lovos, jis suteiks kambariui daugiau jaukumo.

Kokiomis savybėmis pasižymi vaikiškas pledas?

Vaikiškas pledas – išskirtinėmis savybėmis pasižymintis apklotas, sukurtas specialiai vaikams ir kūdikiams. Vaikiški pledai gali būti medvilniniai, bambukiniai, vilnoniai, taip pat pagaminti iš poliesterio ar pliušo. Pledai vaikams, skirtingai nei kai kurie skirti suaugusiems, yra ypatingai minkšti, purūs bei labai malonūs liesti. Aukštos kokybės vaikiški pledai taip pat pasižymi natūralumu ir dažniausiai yra pagaminti iš ekologiškų, vaikams saugių audinių.

Įvairiems metų laikams siūlomi gamintojų bei pardavėjų vaikiški pledai pasižymi skirtingomis savybėmis: yra skirtingų audinių, storio, dydžio bei paskirties. Žiemai geriausia įsigyti pledą kūdikiui iš natūralių ir praktiškų audinių, pavyzdžiui, vilnos. Toks pledas patikimai apsaugos mažylį nuo šalčio ir nesuteiks jam jokio diskomforto. Vasarai rekomenduojama rinktis plonesnius vaikiškus pledus, pavyzdžiui, medvilninius, kurie apsaugos kūdikį nuo vėsesnio oro ar vėjo. Dauguma vaikiškų pledų yra universalūs: tinkami naudoti tiek vaikų lovelėse, tiek vežimėliuose ar kitur.

Pledas – nepamainomas daiktas kiekvieno namuose, kuriantis jaukumą miegamajame, svetainėje ar kitose erdvėse bei užtikrinantis šilumą poilsio akimirkomis. Jei ieškote merino vilnos pledų, medvilninių pledų, vaikiškų pledų ar kitokių apklotų, siūlome juos apžvelgti internetinėje namų tekstilės parduotuvėje www.tavosapnas.lt ir išsirinkti sau tinkamiausius gaminius.

Pavasaris – namų ir kaminų valymo metas

Read More

Ir vėl atėjo tas metų laikas – pavasaris! Atėjus šiltiems orams, daugelis namų savininkų pereina į „pavasario valymosi“ režimą. Galbūt tikslas atsikratyti seno, kad atsirastų vietos naujiems, o gal tai tik generalinis tvarkymasis visuose namuose, tačiau kartu su pavasariu ir šiltu oru užeina kažkas, kas skatina žmones valytis.

Kada paskutinį kartą kruopščiai išvalėte ir sutvarkėte visus namus? Iš tiesų naudinga kartą per metus „apversti namus aukštyn kojom“ ir įvykdyti generalinį namų tvarkymosi projektą. Bet kokia nauda, jei paliekate kaminą nevalytą? Kaminų valymas yra tiesiog būtinas pavasarį, tarsi atsidėkojimas už atliktus darbus.  Juk kaminas, kartu su pečiumi ar židiniu prieš akis, buvo tas šilumos šaltinis, kuris gelbėjo šaltomis žiemos dienomis.

Taigi, pavasarinis tvarkymasis yra svarbus. Ir jei jūs dar neužsikrėtėte tvarkymosi nuotaika, štai kelios priežastys, kodėl turėtumėte rimtai ir su optimizmu žiūrėti į pavasarinį namų tvarkymą:

 • Gyvenimas kelia daug mažiau streso, kai namų aplinka yra švari ir tvarkinga. Mažesnis stresas gali reikšti geresnę sveikatą, nes daugelį rimtesnių sveikatos problemų, kurias patiria žmonės, sukelia būtent stresas.
 • Jei nuolat atrodo, jog trūksta laiko, tuomet būtinas pavasarinis tvarkymasis, nes nebegaišite brangių minučių kiekvieną dieną bandydami rasti daiktus, kurie nebuvo padėti į savo vietą.
 • Negalite žinoti, ką rasite, kai valysite kiekvieną namų kampelį. Galbūt rasite ne ten padėtus pinigus ar seniai pamestą nuotrauką, kuri sugrąžins mielus prisiminimus.

O tuo pačiu, nėra geresnio laiko nei pavasaris, pasikviesti kaminkrėtį ir išvalyti kaminą. Jei vis dar dvejojate ar tai būtina, tuomet štai keletas svarių priežasčių:

 • Kiekvieną kartą naudojant malkomis kūrenamą šildymo katilą ar židinį, išsiskiria kreozotas, liaudiškai tiesiog vadinamas suodžiais. Padengdamas kamino sieneles kreozotas siaurina kamino angą, o užsikišus jai dingsta trauka, dūmai pradeda eiti į vidų.
 • Kreozotas yra šalutinis degimo produktas, kuris pats itin gerai dega. Užsidegus ant kamino sienelių prilipusiam kreozotui, gali kilti kamino gaisras. Dažnai tai viena skaudžiausių gaisrų priežasčių.
 • Kaminą užkišti gali ir iš lauko atpūstos šiukšlės, seni lapai, paukščių suneštos šakelės ar net visas paukščio lizdas įkurtas kamine.
 • Valymas būtinas ne tik dėl kreozoto ir galimo kamino gaisro. Blogos būklės kaminas gali lemti tai, jog dūmais eis ne į lauką, o į kambarį. Dūmai nors patys ir nepavojingi, tačiau nemalonus kvapas įsigeria į baldus, drabužius, plaukus, gali dirginti gerklę, akis bei sukelti sveikatos problemų sergantiems astma.
 • Kaip į namus nesant traukai kamine patenka dūmai, taip ir anglies monoksidas gali patekti. Kitaip nei dūmai, anglies monoksidas yra itin pavojingas ir gali būti mirtinas. Šios dujos vadinamos „nematomu žudiku“, nes negalima jų nei pajausti, nei užuosti. Būtent dėl to namuose rekomenduojama įsidiegti anglies monoksido detektorių.

Ir tai yra tik dalis svarbių priežasčių, kodėl reikėtų į pavasarinio tvarkymosi darbus įtraukti ir kamino valymą. Ir geriausia šį atsakingą darbą patikėti profesionaliam kaminkrėčiui. Kaminkrėtys turi visą reikiamą techniką, apsaugos priemones laipioti stogais, specialias vaizdo kameras, kurios leidžia įvertinti kamino būklę ir atlikti išsamią kamino techninę apžiūrą.

Kaminų valymas turi būti atliekamas mažiausiai kartą per metus arba dažniau, jei esama požymių, kad kaminas padengtas suodžiais ar užsikišęs. Pavasaris, pasibaigus šildymo sezonui yra idealus laikas nuodugniam kamino valymui.

Patarimai, kaip išsirinkti svetainės spintą

Read More

Stumdomos spintos tapo tikru šiuolaikinių išsigelbėjimu, nes jos leidžia puikiai optimizuoti erdvę ir saugoti daug naudingų daiktų mažame plote, tuo pat metu suteikia namams stilių. Pasirinkus tinkamą dydį ir dizainą, galima sumažinti papildomą saugojimo vietą. Specialistų patarimai visada palengvins apsisprendimą.

Kai kuriuose namuose yra nišos ir įdubos, kurios puikiai tinka įmontuojamai spintai. Šiuo atveju užpakalinių ir šoninių sienų vaidmenį atliks kambario sienos. Įmontuotų spintų lentynos ir pakabos tvirtinamos tiesiai prie sienų.

Vienas iš svarbiausių klausimų renkantis spintą yra korpuso,lentynų ir durų gamybos medžiaga.

Medžio drožlių plokštės yra laikomos paklausiausiomis spintų gamybos medžiagomis. Paprastai lentų paviršiai yra laminuoti, galai apipjaustomi dekoratyviniu kraštu, todėl iš išorės medžio drožlių plokštė gali tiksliai nukopijuoti medieną ar bet kurią kitą medžiagą.

MDF yra ekologiškesnė ir saugesnė medžiaga stumdomoms spintoms gaminti. Medžiaga yra tvirta, atspari drėgmei, patvari.

Stumdomos spintos durys gali būti išoriškai dekoruotos, kaip jums patinka. Net kai atrodo, kad neįmanoma nustebinti klientų, dizaineriai pateikia vis daugiau durų dizaino galimybių. Lengviausias variantas yra laminuotos, faneruotos arba dažytos medienos lentos. Jos gali pakartoti natūralaus medžio, akmens struktūrą, būti nudažytos bet kokiu atspalviu, turėti matinį ar blizgantį paviršių, todėl spintą nebus sunku pritaikyti bet kokio tipo interjero net svetainėje.

Veidrodinės stumdomų spintų durys šiandien yra labai paklausios, nes tokiu būdu galite vizualiai išplėsti erdvę ir kompensuoti tuos kvadratinius metrus, kuriuos užima pati spinta. Svarbu pastatyti veidrodžio paviršių taip, kad jame nuolat neatsispindėtų poilsiaujantys žmonės – tai kai kuriuos gali erzinti.

Puiki veidrodinio paviršiaus alternatyva yra matinis stiklas. Jis vienodai atspindės šviesą, prisidėdamas prie vizualinio erdvės išplėtimo, bus įdomu ir atrodys stilingai.. Galite naudoti skirtingų raštų ir ornamentų duris, taip pat populiarus nuotraukų spausdinimas, kurio dėka galite sukurti išskirtinį drabužių spintos dizainą.

 

Sienų šiltinimas palengvina gyvenimą

Read More

Patalpų apšildymas jau pakankamai  senai tapo neatskiriama statybos darbų dalimi. Nors  medžiagų, montavimo metodų yra  gausybė jų pasirinkimas gali  sukelti nemenkas problemas.  Juk netinkamai atliktas šiltinimas gali ne tik  blogai  atlikti  šilumą izoliuojančią  funkciją, tačiau taip pat gali  sukelti  naujas problemas, pavyzdžiui, gali  atsirasti grybelis, danga netarnaus taip ilgai,  gali  atsirasti pelėsiai ir daug kitų problemų.  Ką būtent  reikia  apšildyti ?  Praktika parodo, kad pakankamai  didelis šilumos kiekis yra prarandamas per išorines  atramines  sienas.  Tai yra  paaiškinama, kadangi jos turi didelį plotą, palyginus  su grindimis ir  stogu.  Ir nors  langai  praleidžia kur kas  daugiau šilumos, tokiu  atveju palyginus  su sienų plotu galima padaryti išvadas, kad sienos tai yra  pagrindinis šilumos  vagis patalpoje.  Kai  yra  atliekamas sienų šiltinimas visų pirma turi būti  pažymimos pačios  silpniausios sienų vietos per kurias yra prarandama daugiausia šilumos.  Įprastai tai perdangos  ir  kampinės  zonos, kurioms  turi  būti  skiriamas  ypatingas dėmesys.  Kai jūs kreipsitės į specialistus tokiu  atveju  šilumos  praradimas  bus įvertinamas  specialiais  prietaisas, kuris  aptiks per kur namas netenka  daugiausia šilumos.  Atsižvelgiant į tai, kad komunalinės  paslaugos  nuolat brangsta ir  norisi nors kažkaip  sutaupyti savo  finansus yra naudojami įvairiausi  metodai.  Vienas iš šiuolaikiškiausių  būdų, kuris gali  sukurti  patogias sąlygas namuose, tai namo  sienų  apšiltinimas. Naudojant šiltinimo medžiagas yra sukuriamas  apsaugantis sienas  sluoksnis, kuris  neleidžia  šilumai pereiti kiaurai ją.

Išorinis  fasado šiltinimas, tai procesas, kai sienos  yra  apšiltinamos  iš  išorinės sienų pusės.  Tai suteikia  galimybę išsaugoti tą namo plotą, kuris  buvo prieš atliekant apšildymą. Dar  vienos  tokio  sienų šiltinimo privalumas, tai sienoms  suteikiama apsauga, jas paveikia  oro sąlygos.  Kai bus atiliktas  sienų šiltinimas jos nešals, kadangi visas  šaltis  bus  sulaikomas  šiltinamojo  sluoksnio dėka.  Sienų taip neveikia temperatūros  svyravimai, taigi jos  tarnaus kur kas ilgiau.  Taip pat  gali būti  atliekamas vidinis sienų šiltinimas, kuris  suteikia galimybę  apšildančias medžiagas naudoti  iš  vidinės  sienų pusės.  Šis montavimo  būdas  ne taip efektyviai  sutaupys jūsų namų erdvę, tačiau jis iš jūsų nereikalaus  jokių papildomų įrankių. Tai sutaupys jūsų pinigus. Be to, sienų šiltinimas nepažeis jūsų namo estetinės  ir  architektūrinės  išvaizdos.  Taip pat, kai yra  atliekami šiltinimo darbai gali  būti naudojama tokia medžiaga kaip mineralinė vata ir bazalto pluoštas.  Šiltinimas gali  būti  atliekamas tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės.  Šiais laikais  vis labiau populiarėja  putų  polistirolas, kuris naudojamas, kai yra  atliekamas sienų  šiltinimas iš išorės. Tačiau jos  gali būti naudojamos  ir  patalpų viduje.  Jos  yra  vientisos, bei ne tokios  trapios.  Jos klijuojamos  tiesiogiai ant klijų  mišinio, ir vėliau yra prispaudžiamos.  Plokštės  yra klijuojamos sandariai, tai užtikrina  maksimalų šilumos izoliacijos lygį.  Vėliau putų polistirolo paviršius yra  apdorojamas specialiu glaistu, jis gali  būti net dekoratyvinis arba gali  būti apsaugotas naudojant  apdailos medžiagas. šilumą izoliuojančios  savybės tiesiogiai priklauso nuo  naudojamos  medžiagos  storio ir  vientisumo.

Taigi  kokios  šiltinimo medžiagos  labiausiai tiks jums?  Jei  jūs norite  apšildyti savo butą tokiu  atveju jums labiau patiks  išorinis  apšildymas, kai ura naudojamas putų polistirolas. Jei  reikės  apšildyti namo sienas tokiu  atveju  geriau  naudoti kitas medžiagas.  Sienų šiltinimas  Kaune  pasirūpins, kad jūsų namo sienos prarastų kiek tik įmanoma mažiau šilumos. Tokiu  atveju jūsų namuose bus  visada  šilta ir jauku.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kokia įranga būtina įsirenginėjant namus?

Read More

Įsikūrimo naujuose namuose rūpesčiai beveik kiekvienam sukelia nemažai streso ir varginančios patirties. Tiesa, nemažai rūpesčių tenka dar iki įsirengimo proceso, nepaisant to, įsigyjamas naujos ar senos statybos būstas ar statomas naujai. Naujos statybos gyvenamieji rajonai iki šiol dar vis susiduria su kai kuriomis inžinerinių tinklų problemomis, o seniesiems dažniausiai reikalinga viską keisti iš esmės.

Kalbant ne apie daugiabučius, o individualius namus, susiduriama su daugybe rūpesčių – vanduo, nuotekos, dujų, elektros įvadai bei kiti neišvengiami inžineriniai tinklai. Ir čia tik maža dalis, nežiūrint į tai, kiek dar visko reikia atlikti namo viduje. Be daugelio iš jų gyvenimas yra tiesiog neįmanomas, tačiau bet kuriuo atveju galima rasti vienus ar kitus alternatyvius sprendimo būdus.

Nors šiuo metu miesto teritorijoje ženkliai mažėja gyvenviečių, kuriose nebūtų galimybės prisijungti prie miesto inžinerinių tinklų, tokių vietų vis tik dar yra. O ką jau kalbėti apie kaimo vietoves ar kiek toliau nuo miesto nutolusius rajonus.

Nesant galimybės prisijungti prie miesto kanalizacijos bei vandentiekio, visuomet galima įsirengti nuosavas (vietines) bei vandens gręžinį. Nesant dujų įvadui, galima įrengti geoterminį šildymą, šildymą šilumos siurbliais oras-vanduo ar statyti kieto kuro katilinę. Ir bent vienu iš tokių atvejų namo įrengimo rūpesčių atsiranda kur kas daugiau. Net ir geoterminio šildymo sistemos įrengimas namui reikalauja gręžinio įrengimo, o su juo ir kitų papildomų įrenginių.

Pasak technobaltic.lt specialistų, šiais ir panašiais atvejais dažniausiai gyventojai konsultuojami dėl vandens siurblių, fekalinių, nuotekoms skirtų siurblių. Taip pat aktualūs ir drenažiniai, vakuuminiai siurbliai, elektros generatoriai, kurie neretai reikalingi statybų proceso metu. Ši įranga neišvengiama, o jos tinkamas pasirinkimas tiesiogiai veikia gyvenimo kokybę.

Nusprendus užsiimti sodininkyste ir auginti vaismedžius

Medelynas

Laikui bėgant dauguma privačiuose namuose gyvenančių žmonių susidomi sodininkyste. Ir pastaruoju metu visa tai yra pastebima dar dažniau. Todėl jei ir jūs jau kurį laiką gyvenate nuosavame name, tačiau tik dabar pradėjote dažniau pagalvoti apie tai, kad norėtumėte savo sode užsiauginti vaismedžių, įvairių daržovių ir žolelių, turbūt taip pat turite ir nemažai klausimų, kurie jums kelia nemenką galvos skausmą, nes jūs net nenumanote, kaip turėtumėte tinkamai pasirūpinti savo naujuoju sodu. Kita vertus, visa tai yra visiškai natūralu – pradžioje kiekvienam nepatyrusiam žmogui gali kilti daug abejonių ir dvejonių. Tačiau viskas tampa kur kas lengviau tuomet, kai nepamirštama skirti daugiau dėmesio informacijos paieškai ir jos įsisavinimui.

Laimei, šiandien kiekvienas žmogus, nepaisant jo turimos patirties sodininkystėje, turi labai puikias galimybes surasti visus atsakymus į įvairius iškylančius klausimus – tam tereikia pasinaudoti internetu. Be to, nereikia pamiršti, kad visuomet galima tiesiogiai susisiekti ir su šių sričių specialistais. Pavyzdžiui, jei jūs norite savo sode užsiauginti ne vieną vaismedį, jums neabejotinai prireiks sodinukų. Tačiau labai svarbu, kad sodinukus jūs pirktumėte iš patikimų medelynų, tokių kaip https://gkvaismedziai.lt/. Kaip jau turbūt supratote, apie kiekvieną medelyną šiandien daugiau informacijos galima surasti pasinaudojus internetu, todėl jei jūs skirsite daugiau savo laiko ir peržiūrėsite skirtingų medelynų internetinius tinklalapius, turėtumėte gerokai paprasčiau įsigyti kokybiškus sodinukus, kurie puikiai prigytų.

Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie bet kuriuos kitus augalus. Kad ir ką benuspręstumėte auginti savo nuosavame sode, jūs visuomet turite galimybę kreiptis į profesionalus, kurie labai gerai išmano savo darbą ir puikiai žino, kokie sprendimai galėtų būti patys veiksmingiausi.

Taigi, dabar turėtumėte pagalvoti apie tai, ką jūs iš tikrųjų norėtumėte auginti savo sode. Kai būsite apsisprendę galėsite judėti toliau, kaupdami informaciją ir pasirinkdami atitinkamų sričių specialistus. Todėl net jei jums iškyla įvairių klausimų, į kuriuos jūs nežinote atsakymų, tai tikrai nėra didelė problema, kurios negalėtumėte išspręsti interneto pagalba.

Šiuolaikiniai gyvatukai, išpildantys kiekvieno individualius poreikius

Visame pasaulyje itin reikalinga ir vertinama kokybiška, funkcionali ir ilgaamžė šildymo įranga.  Modernūs gyvatukai, šiandien kitaip vadinami rankšluosčių džiovintuvais, atlieka ne tik įprastą šildymo funkciją, bet ir gali tapti itin stilinga šio kambario dekoro detale. Šiame straipsnyje atskleisime jų esminius skirtumus, atsižvelgiant į jų formas, spalvas ir dizainą. Įvardinsime  kodėl svarbus gyvatukų dydis. Taip pat patarsime kokie jie tinka senuose daugiabučiuose bei nuosavuose namuose. Ir papasakosime iš kokios medžiagos pagaminti rankšluosčių džiovintuvai praleidžia daugiausiai šilumos, o kokie – mažiausiai.

Gyvatukai skiriasi savo formomis, spalvomis ir dizainu

Pasak interjero dizainerių, originalaus dizaino rankšluosčių džiovintuvas padeda pabrėžti vonios kambario unikalumą. Neretai gyvatukų forma ir dizainas pasirenkamas pagal namuose dominuojantį stilių, pavyzdžiui, tradicinės S formos ar kopetėlių tipo rankšluosčių džiovintuvai. Pageidaujant unikalesnių sprendimų galima rinktis tradicinės formos, bet ryškių spalvų šį įrenginį.

Yra ir įmantrių formų gyvatukai, pavyzdžiui, kilpiniai ar zigzaginiai. Pastarąsias formas renkasi, norintys jų įdomesnių.

Seniau gyvatukai buvo įprastos – baltos arba metalinės – spalvos, tačiau laikai pasikeitė. Šiandien pasirinkimas tampa daug ryškesnės spalvos, kurios pagyvina ne tik vonios kambarį, bet ir asmenims pakelia nuotaiką. Gamintojai nuolatos ieško įdomesnių, originalesnių sprendimų, todėl rankšluosčių džiovintuvų spalvos stebina savo pasirinkimo galimybėmis.

Šiuo metu pasirenkamos populiariausios spalvos šios:

 • Raudona;
 • Oranžinė;
 • Mėlyna,
 • Geltona;
 • Rožinė.

Gyvatukai – kodėl svarbus jų dydis?

Svarbu įvertinti  džiovintuvo dydį pagal tai, kiek rankšluosčių ant jo kabinsite ir kokio ploto yra vonios kambarys. Pavyzdžiui, skirtas didesnei šeimai, žinoma, jis turėtų būti kiek didesnis, puikus pasirinkimas – kopetėlių tipo gyvatukai, kurie turi platesnius tarpus tarp strypelių ir leidžiantys sukabinti daugiau rankšluosčių.

Kokie rankšluosčių džiovintuvai tinka senuose daugiabučiuose ir nuosavuose namuose?

S formos gyvatukai dažniausiai gaminami iš nerūdijančio plieno – jie tinkamiausi seniems daugiabučiams. Seniems daugiabučiams patariame rinktis tik žalvarinius šiuos džiovintuvus, nes jie yra geresnės kokybės ir atsparūs įvairiems pažeidimams. Geriausia, kad į butuose esančią sistemą jungiami šildymo įrenginiai turėtų kuo mažiau sujungimo vietų, nes jose atsiranda didesnė korozijos tikimybė.

O kopetėlės ar kitokios formos dažniausiai būna įrengiamos nuosavuose namuose, t.y. elektriniai gyvatukai,  nes juos galima reguliuoti.

Gyvatukų šilumos pralaidumas

Mažiausiu šilumos laidumu pasižymi nerūdijančio plieno gyvatukai, už juos šilumai pralaidesni yra plieniniai, tuomet žalvariniai. Didžiausiu ir ženkliai geresniu laidumu pasižymi variniai džiovintuvai.

Apibendrinant, drąsiai galima teigti, jog rankšluosčių džiovintuvai  (gyvatukai) šiais laikais yra ypatingi savo įvairiomis formomis, ryškiomis spalvomis bei dizainu. Juos gali pagaminti pagal individualius asmens poreikius atitinkamos įmonės. Realizuokite savo norus ir vonios kambarys taps stilingiausia erdve!