Žaislai vaikams: kaip jie gelbėja vaikų raidai

pagal | 2021/09/27

Vaikai mėgsta žaislus. Jei tuo kas nors abejojate, tiesiog nuveskite vaiką į žaislų parduotuvę! Jis tikriausiai ras galybę daiktų, be kurių, jo manymu, jis tiesiog negalėtų ištverti nei vienos savo dienos. Tačiau iš tikrųjų zaislai vaikams yra ne tik smagios pramogos ir žaidimai. Dauguma žaislų suteikia pačias įvairiausias mokymosi galimybes. Geriausi zaislai veikia vaiko pojūčius, žadina jo vaizduotę ir skatina bendrauti su kitais.

Kūdikiams skirti žaislai

Kūdikiai trokšta pažinti juos supantį pasaulį ir turi daug ko išmokti. Kiekviena nauja forma, spalva, tekstūra, skonis ir garsas jiems yra mokymosi patirtis. Duodami kūdikiui saugių ir stimuliuojančių žaislų, padėsite jam atrasti savo pojūčius.

Kūdikiai mėgsta barškučius ir įvairius muzikinius (garsus skleidžiančius) žaislus. Kontrastingų spalvų žaislai žavi kūdikius ir stimuliuoja jų besivystantį regėjimą. Augdami kūdikiai žaislais gali tyrinėti objektų pastovumą ir priežasties bei pasekmės ryšius. Jiems taip pat reikalingi tokie daiktai kaip kaladėlės, padedantys lavinti motorinius įgūdžius ir rankų bei akių koordinaciją.

Žaislai mažyliams

Mažyliai gali žaisti su įvairesniais žaislais nei tada, kai buvo kūdikiai. Tačiau jiems vis dar gali patikti ir kai kurie žaislai, su kuriais jie žaidė būdami kūdikiais. Ir tiesą sakant, tai yra didelis privalumas tėveliams, kadangi tuomet nebereikia radikaliai pakeisti viso vaikui siūlomo žaislų asortimento. Taigi, tos pačios kaladėlės, su kuriomis jie žaidė prieš metus ar dvejus, gali suteikti jiems naujų ir skirtingų lavinimo galimybių, nes jų žinios plečiasi.

Tačiau jiems taip pat reikia žaislų, sukurtų atsižvelgiant į jų amžių. Įvairioms formoms rūšiuoti skirti žaislai puikiai tinka mažyliams. Jie moko, kaip suderinti panašius daiktus, o tėvams suteikia galimybę išmokyti savo vaikus skirtingų formų pavadinimų. Lego kaladėlės suteikia galimybę daugiau sužinoti apie spalvas ir simetriją, o kartu lavinti ir motorinius įgūdžius.

Žaislai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams

Kai vaikai sulaukia ikimokyklinio amžiaus, ateina laikas pradėti mokytis raidžių, skaičių ir lavinti kalbos įgūdžius. Yra daugybė žaislų, skatinančių tokį mokymąsi – nuo paprastų abėcėlės dėlionių iki aukštųjų technologijų elektroninių prietaisų. Jie gali padėti vaikui pradėti mokytis dalykų, kurių jis mokysis mokykloje.

Mokykloje besimokantys vaikai gali papildyti savo mokymąsi smagiais ir lavinamaisiais žaislais. Suteikdami jiems galimybę smagiai praleisti laiką ir kartu praktiškai išbandyti mokykloje mokomus dalykus, jie geriau juos įsimins. O kai vaikas ras lavinamąjį žaislą, kuris jam labai patiks, jis bus labiau linkęs su juo žaisti, taip įtvirtindamas išmoktus dalykus.

Žaisdami vaikai gali daug ko išmokti. Kai duodate vaikui lavinamųjų žaislų ir žaidžiate su jais kartu, tai suteikia jam galimybę užmegzti stipresnį ryšį su jumis, mokytis ir kartu smagiai praleisti laiką. O tai, kad ugdymas būtų malonus, padės jūsų vaikui lengviau prisiminti išmoktus dalykus ir išsiugdyti teigiamą požiūrį į mokymąsi.

Taigi, šiuolaikinė žaislų rinka yra labai didelė ir kasmet pasipildanti vis naujais bei labai originaliais žaislais. Tai reiškia, kad šiuolaikiniams vaikams galimybės yra gerokai didesnės nei bet kada iki šiol. Ir tai taip pat rodo, jog tėveliams atsiranda didelė ir svarbi pareiga užtikrinti, kad jų atžvalgos kasdien turėtų daugybę užsiėmimų ir priemonių, kuriomis galėtų lengviau lavėti ir pažinti juos supantį pasaulį. Todėl jei esate tėveliai, būkite tikri, kad savo vaikams suteikiate pačias geriausias galimybes žaisti, mokytis ir labai smagiai leisti savo laisvalaikį!