Šventės – padedančios praskaidrinti mūsų kasdienybę

ŠventėsTurbūt visi puikiai žinote visas nacionalines šventes. Dažnas iš mūsų kasmet jų laukia su džiaugsmu. Tai metas, kai galime atsipalaiduoti, pailsėti ir pamiršti apie pabodusius kasdienius rūpesčius ir darbus. Kad ir kaip bebūtų, kartais galima girdėti vykstant diskusijoms dėl vienų ar kitų švenčių pripažinimo nacionalinėmis. Vieni tokioms idėjoms pritaria, o tuo tarpu kiti tokius pasiūlymus peikia. Tačiau būtent šventės mūsų kasdienybei suteikia daugiau džiaugsmo, todėl kuo jų daugiau, tuo linksmiau galime gyventi.

Žinoma, skeptikai visuomet randa įvairių argumentų. Po kiekvienų papildomų laisvadienių, kurie mums tenka dėl vienos ar kitos šventės, žiniasklaidos priemonėse pradedama skelbti kiek daug prarado mūsų šalyje veikiančios įmonės. Pateikiami didžiuliai skaičiai, kuriais bandoma parodyti, kad švenčių reikia kuo mažiau, nes tik dėl jų prastėja verslo sukuriama pridėtinė vertė ir šalies ekonomika pamažu smunka. Tačiau nejaugi viskas iš tikrųjų yra taip kaip būna rašoma žiniasklaidoje?

Akivaizdu, kad situacija švenčių dėka pagerėja (nepaisant jau minėtų statistinių duomenų). Klaidinga manyti, kad darbuotojai sukurs didesnę pridėtinę vertę, jei dirbs nuolatos – teturės vos kelias poilsio dienas ir nuo ryto iki vakaro sunkiai dirbs sėdėdami savo darbo vietose. Kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau „perkaista“. Yra būtinas poilsis, kurio metu žmogus pamirštų apie darbą ir galėtų atsiriboti nuo visų kasdienių problemų.

Jei dirbsime nepertraukiamai ir žinosime, kad greitu metu nenusimato jokių švenčių, tikrai negalėsime produktyviai dirbti ir galiausiai mūsų rezultatai kaip reikiant suprastės. Tuo tarpu, žinodami, kad galų gale švenčių proga sulauksime bent kelių dienų papildomų išeiginių – mūsų nuotaika pagerės, o darbas taps našesnis.

Dėl minėtų priežasčių tikrai nėra tikslinga vertinti, kokią žalą ekonomikai padaro šventės. Būtina įvertinti kur kas daugiau veiksnių – tuomet bendras vaizdas bus kur kas geresnis. Taipogi, negalima pamiršti, kad pailsėjęs darbuotojas įmonei gali suteikti nepalyginti daugiau naudos. Kuo geriau jaučiamės, tuo daugiau užduočių galime įveikti, o jų kokybė būna aukštesnė. Taigi, šventes turėtume vertinti tik teigiamai, nes be jų mūsų gyvenimas taptų nuobodus ir nykus.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt