Poilsis prie ežero, sportas ir kitos vaikams patinkančios pramogos

Poilsis prie ezero

Ar pamenate, kai buvote vaikai ir daug laiko praleisdavote gryname ore? Taip pat ar prisimenate, kokie nepatenkinti būdavote, kai jūsų tėveliai jus rakindavo greičiau grįžti namo? Laikui bėgant, tokie įpročiai keičiasi, todėl vis mažiau laiko skiriame laisvalaikiui lauke. Tačiau nepaisant to, turime pasirūpinti, kad mūsų atžalos gryname ore praleistų kuo daugiau laiko.

Nustatyta, kad vidutiniškai vaikai lauke praleidžia 30 minučių per dieną, o daugiau nei 7 valandas – priešais elektroninius prietaisus. Būdami tėvais, turime nepamiršti, kad fizinis aktyvumas vaikams yra būtinas – tai veikia jų fizinę, psichologinę ir emocinę būklę. Vaikai, kurie vaikystėje lauke praleidžia labai nedaug laiko, yra labiau pažeidžiami įvairių virusų ir kitų ligų. Jų imuninė sistema būna silpnesnė ir jie nėra tokie atsparūs aplinkos pokyčiams kaip tuo tarpu daug laiko lauke praleidžiantys vaikai. Todėl pateiksime jums kelis patarimus, kurie padės lengviau pasirūpinti savo atžalų aktyviu laisvalaikiu.

Pasirinkite tinkamą sportą

Kai už lango šilta ir danguje nėra nei debesėlio, pasistenkite prikalbinti savo vaikus į šalį padėti žaidimus ir lauke pasisotinti dideliu vitamino D kiekiu! Jei jūsų vaikai yra dar pakankamai maži, tuomet sporto šakas rinkitės labai atsargiai. Supažindinkite juos su įvairiais galimais pasirinkimais ir leiskite jiems patiems nuspręsti.

Pasirūpinkite, kad laisvalaikis būtų smagus

Jei laisvalaikį leisite labai ramiai ir tyliai, vargu ar galėsite pradžiuginti savo vaikus. Vaikams reikia veiksmo, juoko, smagių emocijų ir naujovių. Jie nori pažinti tai, kas dar neatrasta ir nevaržomai dūkti. Todėl pasirinkite laisvalaikio pramogas, kurios yra smagios ir nepamirštamos. Pavyzdžiui, tam puikiai tiktų poilsis prie ezero – vandens pramogos yra viena iš smagiausių laisvalaikio pramogų, patinkančių bene kiekvienam vaikui.

Paverskite tai šeimos pramoga

Pasirinkite tam tikrą vietą, kuri patiktų tiek jums, tiek ir jūsų mažiesiems, o tuomet išvykas į mėgstamą vietovę paverskite neatsiejama jūsų šeimos pramoga. Tai taps kur kas labiau laukiamu laisvalaikiu ir jūsų vaikams suteiks daugiau teigiamų emocijų.

Taigi, neapleiskite savo vaikų laisvalaikio – kuo daugiau laiko skirkite jų pramogoms, ugdymui ir džiaugsmą keliančiai veiklai.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt