Dabar kiekvienas yra fotografas

Žinoma, kad mūsų gyvenimuose mes stebime aplinką. Mūsų akys dirba sunkiai ir daug. Jos nuolat turi matyti, reaguoti, analizuoti visus vaizdinius, kurie užfiksuojami. Kuo toliau, tuo daugiau matome reklamų, įvairių skelbimų, plakatų, neretai žymiai paprasčiau mums suvokti ne skaitant tekstą ar klausant dialogų, monologų ar specialių pranešimų, o tiesiog matant vaizdinius. Dažniausiai tokie vaizdiniai yra paveikslėliai, nuotraukos, plakatai, milžiniški reklaminiai stendai, galiausiai karikatūros ar animuoti tekstai, straipsniai.

Vestuvių fotografaiVis populiariau į mūsų gyvenimus įsilieja tokie socialiniai tinklai kaip Facebook, Instagram, Twitter ir panašiai. Juose mes dalinamės savo emocijomis, perteikiame savo nuotaikas. Su draugais dalinamės savo istorijomis, kelionių įspūdžiais. Džiaugiamės savo pasiekimais, neretai pirmieji pranešame apie savo akademinius, karjeros, sporto ar asmeninio gyvenimo pasiekimus. Vienas iš lengviausių būdų perteikti mus apimančias nuotaikas ar norėdami perteikti  įvairias emozijas, mes dalinamės savo fotografijomis.

Viena iš šiuo metu populiariausia nuotraukų pateikimo forma  socialiniuose tinkluose yra  asmenukės (ang. Selfie). Tokie socialiniai tinklai kaip  Facebook ar Instagram tiesiog lūžta nuo įkeliamų asmenukių kiekio. Tačiau norint pavyzdžiui vestuvių nuotraukų asmenukės nepadės, jums teks pasinaudoti paslaugomis, kurias teikia vestuvių fotografai. Asmenukių mada tarsi kokia milžiniška banga, netikėtai tapo mūsų kasdienybės norma. Dabar kiekvienas asmuo yra fotografas ir gali viešai dalintis savo asmenukėmis ar kitomis kasdieninio gyvenimo akimirkomis. Augant  savo pačių nuotraukų viešinimo skaičiui, socialinių tinklų dalyviai mokosi stebinti aplinkinius arba pateikti savo fotografijas kaip įmanoma išmaniau, profesionaliau. Kai kurie socialinių tinklų veidai, tampa tikri savo asmeninių atvaizdo veidrodyje fotografavimo profesionalais. Neretai tokie asmenys tampa priklausomi nuo savo pateiktų nuotraukų įvertinimų skaičiaus. Jie pradeda savo nuotraukas kelti vis dažniau ir dažniau. Tokiu būdu, toks savo atvaizdo fotografas, praleidžia nesuskaičiuojamą kiekį laiko pyškindamas save priešais veidrodį. Pagrindiniais įvertinimais tampa Like paspaudimai Facebook ar širdelių kiekis Instagram paskyroje. Ypatingai merginos norėdamos pagauti tinkamiausią ir gražiausią savo asmenukės vaizdą persirenginėja nesuskaičiuojamą kartų kiekį, nuotraukos specialiai darosi makiažus, lakuojasi nagus ir panašiai. Pastebima tendencija, kad ir vyrai bei vaikinai nebevengia savęs demonstaravimo socialiniuose tinkluose. Atsiranda vaikinų, kurie taip pat specialiai eina į kirpyklas, kad turėtų madingiausią šukuoseną, dažniau ir daugiau praleidžia laiko prekybos centruose, kad turėtų šauniausius marškinėlius ar stilingiausius batus. Žinoma įsigijus naują prekę, būtina jį reklamuoti ar pademonstruoti viešoje erdvėje.

Neretai merginos mėgsta fotografuotis pusnuogės prieš veidrodį su apatiniais. Vaikinai būtinai pademuostruos savo naujausius apdarus. Neskaitant savo veido ar figūros demonstravimo asmenukėse, labai populiaru yra nuotraukoje parodyti ir supančią aplinką. Taip, jeigu esi koncerte, būtina fotografuoti save šalia daininiko, muzikinės grupės, scenos ar tiesiog demonstruoti plačia šypseną rankoje laikant koncerto bilietus. Tokio tipo nuotraukos neretai persikelia į sporto klubus, restoranus ir kavines, galiausiai jeigu pažįstamas asmuo išvyko atostogų, neabejokite, kad netrukus sulauksite asmenukių antplūdžio iš atostogų su vaizdais iš lankomos šalies. Tokių kadrų begalybė internetinėse svetainėse, tiesa vos padaryta nuotrauka nėra skelbiama iš karto. Norint perteikti kaip įmanomą gražesnę uotrauką, neretai nuotraukos yra patobulinamos įvairiais filtrais, koregauojami atspalviai, splavų tonai ir panašiai. Kai kurios nuotraukoms perteikiamas juoda balta fonas, kai kurios nuotraukos pateikiamos, kaip sendintos, kiti nuotraukose išryškina vieną objektą, o foną palieką miglotą, taip koncentruoajnt žvilgsnį tik į vieną tašką. Taigi, viena iš populiariausių asmenukių pateikimo forma viešoje erdvėje yra savo paties atvaizdo nuotraukos.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt