Baidarės Vilniuje: kokį maršrutą pasirinkti?

BaidaresKiekvienais metais įvairios vandens turizmo ir vandens pramogų rūšys vis populiarėja. Pasiplaukiojimas vandens dviračiu Trakuose jau tapo atgyvena, vandens motociklai ar jachtos taip pat ne naujiena, netgi irklenčių entuziastų galima pamatyti didmiesčių upėse, o ką jau kalbėti apie baidarininkus. Tačiau ką daryti vilniečiams, kurie neturi nei laiko, nei galimybių išvykti tolėliau, bet nori praleisti dieną gamtos apsuptyje, pabėgti nuo rutinos ir pasigrožėti sostinės architektūriniais paminklais bei lankytinais objektais iš kitos – upės – perspektyvos? Tam puikiai tiks baidares. Panagrinėsime 3 pagrindinius baidarių maršrutus Vilniuje.

  • Neris. Jei Nemunas neretai yra vadinamas Lietuvos upių tėvu, tai Neris nusipelnė upių motinos titulo. Antroji pagal ilgį šalies upė vinguriuoja per visą Vilnių, tad yra ypač mėgstama baidarių sporto entuziastų iš sostinės bei yra nepamirštama ir miesto svečių. Šia upe šiltuoju metu laiku plaukimas vyksta nuolatos, ji yra plati, todėl galima plaukti ramiai ir be baimių – kliūčių pasitaiko itin retai, tad kelionė įveikiama ir nepatyrusiems, atsipalaiduoti norintiems baidarininkams ar šeimoms su vaikais. Maršrutas Nerimi leis visai kitu kampu pažvelgti į miestą – pamatysite Verkių rūmus ir vandens malūną, Trinapolio bažnyčią, kryžiaus kelią, galėsite palyginti Žirmūnus ir Antakalnį, pasigrožėti sostinės centru bei senamiesčiu, išvysite Gedimino pilį. Paprastai maršrutas prasideda ties Verkių vandens malūnu ir baigiasi prie Baltojo tilto, šį atstumą įveiksite per keletą valandų. Žinoma, galima rinktis ir žymiai ilgesnius maršrutus – iki Ožkinių, per Vingio parką, Žvėryną bei Neries regioninį parką ar net iki Kernavės. Ši 70 kilometrų trasa įveikiama per 2 dienas. Visą kelią jus lydės gamtos apsuptis ir nuostabūs vaizdai.
  • Vilnelė. Nors visai siaura ir nedidelio ilgio, Vilnia gali tapti rimtu iššūkiu net patyrusiam baidarininkui. Ši nepaprastai srauni upė pasitinka keliautojus slenksčiais, rėvomis ir vienu kitu išvirtusiu medžiu. Adrenalino dozę puikiai papildo nepaprasta aplinka – maršrutas eina per Pavilnių regioninį parką, Pūčkorių atodangą, Belmonto krioklius, Užupio respubliką, Bernardinų sodą, o baigiasi pačiame Vilniaus centre – Neries ir Vilnios sąntakoje. Tai vienas sudėtingiausių baidarių maršrutų Lietuvoje, tikrai paliksiantis neišdildomų įspūdžių.
  • Naktinė Neris. Ir romantiškoms porelės, ir naujovių ištroškusiam baidarininkui siūloma išmėginti maršrutą naktine Nerimi. Tikrai pamatysite Vilnių taip, kaip niekada iki šiol – mirguliuojantį gatvių žibintais ir namų langais. Maršrutas trunka iki 2 valandų, tad tikrai nepavargsite, o tik pasikrausite gerų emocijų ir pozityvios energijos.

Tik sulaukę šiltų orų nedelskite ir leiskitės į kelionę Vilniaus upėmis – poilsis, grynas oras, puikūs vaizdai ir malonūs įspūdžiai bus garantuoti.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt