Atrandame Lenkiją ir keliaudami

Kelionės į Krokuvą ir Lenkijos pajūrįNiekaip jau ne paslaptis, jog nemaža dalis tautiečių kiekvieną savaitgalį vyksta apsipirkti į kaimyninę Lenkiją. Pasienio gyventojams tai visiškai įprastas dalykas, bet ir tolėliau gyvenantys lietuviai gana masiškai lanko Lenkijos pasienio miestus ieškodami pigaus maisto. Ir ne tik maisto – atrandame čia ir pigių statybinių medžiagų, ir buitinės technikos, ir drabužių. Vis dažniau Lenkiją lietuviai atranda ir kaip turistai. Ir dėl to, jog didžiulėje valstybėje tikrai yra ką pamatyti, pradedant senąja Krokuva ir baigiant visais naujais pajūrio kurortais, baigiant tiesiog ženkliai mažesnėmis kainomis ir turizmo srityje. O tai, norint tiesiog pasyvaus ar aktyvaus poilsio, labai svarbus rodiklis.

Nors didžioji Varšuva ir yra Lenkijos sostinė, vis tik turistų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš viso pasaulio žvilgsniai dažniausiai krypsta į senąją šalies sostinę Krokuvą. Tai tikrai senas, daug Viduramžių bruožų išsaugojęs miestas, ir dabar viliojantis savo istoriją. Krokuvos senamiestis – gyvas architektūros paminklas, o gilesnei pažinčiai su šio miesto ir šalies istoriją netrūksta įvairių muziejų. Mums, lietuviams, Krokuva įdomi ir tuo, jog nemažą laikotarpį turėjome bendrą istoriją su Lenkija, kuomet abiejų tautų valdovai būtent šiame mieste ir gyvendavo. Žinoma, turistai paprastai stengiasi kur kas plačiau išnaudoti savo atostogas, ir praleidę vos dieną Krokuvoje, greitai aplankę kelis ar keliolika pagrindinių lankytinų objektų, būtinai užsuka į netoliese esančias garsiąsias druskos kasyklas arba pavažiuoja gerą šimtą kilometrų pasigrožėti kalnais.

Kita dalis keliautojų iš Lietuvos dalis sėkmingai ilsisi priešingoje Lenkijos pusėje – Baltijos jūros skalaujamose šios šalies pakrantėse. Poilsiniai kurortai Lenkijoje pastaraisiais metais gerokai išpopuliarėjo. Nors vilniečiui iki jo nuvažiuoti ir trunka porą valandų ilgiau nei pasiekti lietuviškąjį pajūrį, paprastai tai atsiperka tiek poilsio kainomis, tiek ir naujomis patirtimis. Juolab, kad pajūrio poilsiautojui dažniausiai reikia labai nedaug – pigios nakvynės, pigaus maisto ir kelių kvadratinių metrų smėlio prie jūros. Lenkiją tą tikrai gali suteikti, tad nieko nuostabaus, jog taip dažnai lankomas Gdansko, Gdynios, Sopoto regionas, kuriame netrūksta didesnių bei mažesnių kurortų. Tačiau ir jau minėtoji istorinė Krokuva, ir pajūrio kurortai, ir kalnai vienos kelionės metu – tikrai retas reiškinys. Vis tik tai didelė valstybė, tad pervažiuoti ją visą trunka tikrai ilgai. Tad geriausia čia ilsėtis trumpais periodais iki savaitės, kaskart aplankant vis kitą šalies vietą.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt