Šunys ir jų dresūra

pagal | 2015/12/28

Sunys

Neretai galima matyti, kaip lauke vedžiojami sunys tempte tempia savo šeimininkus. Iš šalies tai atrodo labai komiškai, tačiau iš tiesų, tai yra labai prastas pavyzdys, kuriuo jokiu būdu nereikėtų sekti nei vienam šuns šeimininkui. Būtina suprasti, kad nepakanka įsigyti šunį ir pasirūpinti jo reguliariu vedžiojimu lauke bei mityba. Jei šuo nuo mažens nebus tinkamai auklėjamas, neilgai trukus bus labai sunku jį suvaldyti ir priversti elgtis taip, kaip to norite.

Žinoma, nemaža dalis šunų savininkų pasirenka lengviausią kelią ir neskiria pakankamai laiko jų dresūrai. Jie mano, kad tai yra pernelyg sudėtinga ir neverta jų pastangų bei laiko. Tačiau kiekvienas šuo gali būti ištreniruotas nepriekaištingai – visiškai nesvarbu, kokia tai bebūtų veislė ar kokiu charakteriu pasižymėtų jūsų šuo. Ir tai tikrai nėra labai sudėtinga, kaip kai kuriems galėtų pasirodyti.

Dresūra neturi tapti sunkiu darbu. Tai turi būti smagios ir įsimintinos akimirkos, praleistos su jūsų geriausiu draugu. Be abejo, kiekviena šunų veislė pasižymi vis kitomis savybėmis, todėl visų pirma prieš pasirenkant vieną ar kitą šunį, labai gerai išsiaiškinkite jų privalumus ir trūkumus. Tai leis lengviau apsispręsti, kuriai veisliai priskiriami šunys galėtų būti geriausias pasirinkimas.

Jei neturite per daug laiko, kurį galėtumėte skirti reguliariam šunų dresūros pamokų lankymui, apsilankykite bent keliuose užsiėmimuose. To gali pakakti, kad susidarytumėte aiškesnį šuns dresiravimo veiksmų vaizdą. Žinoma, kad tokiu atveju taip pat reikėtų pasirūpinti tinkama literatūra, kurioje būtų pateikiama išsami ir naudinga informacija apie skirtingų veislių šunų dresiravimo subtilybes.

Kad ir kokį būdą bepasirinktumėte, niekada nesustokite pusiaukelėje. Šunys visuomet reikalauja daugiau dėmesio ir priežiūros. Jei skirsite pakankamai laiko bendravimui su savo šunimi, daugelį užduočių jis išmoks atlikti visiškai natūraliu būdu. Taigi, nepamirškite prieš įsigyjant naują šeimos draugą, pagalvoti apie savo ir savo šeimos gyvenimo būdą ir laisvalaikį. Jei jo pakaks, tuomet jūsų būsimas šuo jausis prižiūrimas, mylimas ir bus laimingas. Ilgainiui jis nesunkiai išmoks visas svarbiausias komandas, kurios pavers jį puikiai išdresuotu ir protingu šunimi.