Orų prognozavimas – ką pasitelkti į pagalbą?

OraiStovyklaujant gamtoje esame labai priklausomi nuo oro sąlygų, tačiau jokiu būdu nereikėtų leisti, kad orai sugadintų jūsų smagų laisvalaikį. Visuomet galima į pagalbą pasitelkti keletą naudingų priemonių, padedančių lengviau įvertinti ir numatyti būsimus orus, tokiu būdu geriau pasiruošiant kelionei į gamtą.

Orų prognozių tinklalapiai

Daugelis žmonių net ir šiais moderniais laikais apie orus linkę sužinoti žiūrėdami kasdienes vakaro žinias. Tačiau, kaip žinia, orai labai greitai kinta – ypač mūsų šalyje, kur yra akivaizdžiai išreikšti visi keturi metų laikai. Dėl šios priežasties pravartu pasirūpinti galimybe apie būsimus orus sužinoti labai operatyviai ir sklandžiai. Tai padaryti padeda orų prognozes publikuojantys tinklalapiai. Juose informacija yra atnaujinama reguliariais intervalais, todėl vartotojai gauna pačią naujausią ir tiksliausią informaciją, kuria gali remtis planuodami savo būsimą laisvalaikį.

Gamtos stichijų stebėjimas

Vėjas gali būti labai tiksli besikeičiančių orų prognozavimo priemonė. Jei didėja vėjo greitis ar jo kryptis, jūsų jaučiamos oro sąlygos taip pat kinta. Todėl visuomet verta būti labai akyliems. Jei radikaliai pasikeitė vėjo greitis ir sustiprėjo jo gūsiai, greičiausiai nusimato didelės oro permainos.

Saulė ir mėnulis

Jei aplink mėnulį formuojasi apskritimas – greitai lis“ – šis apskritimas arba žiedas aplink mėnulį yra vadinamas aureole. Šį reiškinį sukuria debesų lygyje vykstantys gamtos procesai ir mėnulio skleidžiama šviesa. Tai rodo apie artėjantį lietų.

Raudonas dangus naktį žada gerą orą, o raudonas dangus rytą – pranašauja apie prastesnį orą“ – tai tiesa, todėl jei matote tokius gamtos reiškinius, galite lengviau prognozuoti būsimus orų pokyčius.

Gyvūnų elgsena

Jau nuo seno žinoma, kad gyvūnai yra puikūs meteorologai. Gyvūnų elgesys gali būti pakankamai tiksli orų prognozavimo priemonė – tiek bandant numatyti būsimus oro temperatūros pokyčius, tiek ir artėjančias audras ar būsimos žiemos šaltumą. Tai nėra mitai, kurių negalima pagrįsti įrodymais. Gyvūnai kur kas akivaizdžiau reaguoja į aplinkos ir temperatūrų pokyčius.

Žinoma, orus prognozuoti galima ir medžių bei gėlių pagalba, užkurto laužo skleidžiamais dūmais, besikeičiančiais debesimis ir kt. Todėl kiekvienas iš mūsų turime plačias galimybes ne tik profesionalių meteorologų, tačiau ir savo pačių įgūdžiais nuspėti būsimus orus.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt