Kačių veislynai – kodėl verta įsigyti grynaveislę katę

Bėgant šimtmečiams žmonės nuolatos kūrė naujas kačių veisles ir nuodugniai studijavo jų elgseną, charakterio ypatybes, išskirtines savybes ir visą tai, kas turi įtakos naujų veislių išvedimui. Jau labai seniai kaciu veislynai tapo pagrindinėmis grynaveislių kačių įsigijimo vietomis, kurioms taikomi labai griežti ir aukšti standartai. Ir nors akivaizdu, kad negrynaveislių kačių mūsų tautiečiai augina daugiau, vis dažniau imama didelį dėmesį skirti kilmingiems ir grynaveisliams gyvūnams, tokiu būdu sumažinant įvairių galimų problemų kilimo riziką ateityje.

Kaciu veislynaiIr nepaisant to, kad iki šiol nemaža dalis kates auginančių vartotojų mano, kad nėra jokios objektyvios priežasties, dėl kurios reikėtų įsigyti ir auginti tik grynaveislę katę – toks požiūris nėra teisingas. Įdomu, kodėl? Ar esate susidūrę su nemalonia situacija, kai įsigiję neveislinę katę, neilgai trukus pastebėjote jos „neįveikiamą“ charakterį ar supratote, kad ji turi įgimtą ir labai rimtą ligą? Tai pakankamai dažna problema, su kuria susiduria negrynaveislių kačių augintojai.

Tuo tarpu grynaveislių ir kilmingų kačių savininkai su tokiomis problemomis susiduria kur kas rečiau, kadangi įsigydami vienos ar kitos veislės katę, kurią siūlo kačių veislynai, jie žino visą katės giminės istoriją. Tai reiškia, kad žinomi ne tik kačių pasiekimai varžybose, tačiau taip pat turima informacija ir apie kačių genetiką, joms būdingas ligas, ligų istoriją ir kt. Visa tai yra neįkainojama informacija, kuri padeda lengviau apsispręsti, kurią katę būtų verčiausia įsigyti.

Be abejo, prieš įsigyjant grynaveislę katę, visuomet rekomenduojama pasidomėti, kokiomis savybėmis pasižymi konkreti veislė. Pavyzdžiui, galbūt jus dominančiai veislei priklausančios katės yra labai lepios? O gal pakankamai atsiribojusios nuo žmonių ir dažniau būna visiškai vienos? Kiekviena kačių veislė yra skirtinga, todėl nemanykite, kad įsigiję Meino meškėną, galėsite matyti tokias pačias charakterio savybes kaip ir Siamo ar kitos veislės kačių. Taigi, viskas priklauso nuo to, koks yra jūsų skonis ir keliami išskirtiniai reikalavimai. Kai tai žinosite, tuomet jums bus kur kas paprasčiau ir lengviau išsirinkti būtent tą kačių veislę, kuri patenkins visus jūsų lūkesčius.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt