Buitis tapo daug tikslesnė, pasveriama ir apskaičiuojama

Mes gyvename epochoje, kai beveik viską galime apskaičiuoti ir įvertinti. Dažniausiai to net nepastebime, bet net visa mūsų buitis yra apskaičiuota ir įvertinta skaičiais. Net gaminant maistą, mes neapsieiname be skaičiavimo, pasižiūrėję į receptą, matome, kad reikia keliasdešimt gramų vieno ingrediento, poros šimtų gramų kito ir stengiamės šiuos matus atitikti kuo tiksliau, nes žinome, kad kitu atveju nebus taip skanu, kaip norėtųsi. Prieš porą šimtų metų, visa tai būtų neįsivaizduojama, net ir gaminant, viskas buvo nustatoma daug mažiau apibrėžtais dydžiais. Tačiau maisto gaminimas, nėra vienintelė sritis, į kurią įsiveržė griežtas skaičiavimas.

Elektronines svarstyklesNorėdami skristi lėktuvu, jūs turite būti įsitikinęs, kad jūsų bagažas neviršys leistino svorio, o taip pat bus standartus atitinkančių matmenų. Kitu atveju jums teks palikti bagažą, už jį primokėti arba tiesiog atsisakyti pačio skrydžio. Panašūs skaičiavimai vyksta labai daugelyje gyvenimo sričių ir kuo toliau, tuo jie darosi tikslesni. Pavyzdžiui, prieš porą dešimtmečių, norėdami pasisverti ar ką nors pasverti, naudodavome mechanines svarstykles ir nekreipdavome dėmesio į tai, kad jų paklaida yra nemaža. Tačiau šiandien daug dažniau pamatysime naudojamas elektronines svarstykles ir tai yra natūralu. Jos gali svorį nurodyti miligramų tikslumu ir jų paklaida yra žymiai mažesnė. Taip pat elektroninių svarstyklių dydis bei svoris irgi yra mažesnis nei mechaninių.

Atsižvelgiant į tai, kaip greitėja gyvenimo tempas ir kaip svarčiai vyksta mokslinė pažanga, galima tikėtis, kad ateityje žmonija viską norės apskaičiuoti net dar tiksliau. Dabar mums atrodo, kad nors tai ir yra tiesa, tačiau tai nedarys didžiulės įtakos mūsų buičiai. Tačiau ankščiau ar vėliau, išradimai padaryti moksle, yra pritaikomi prie mūsų kasdienės veiklos ir pradeda jai daryti milžinišką įtaką. Tereikia pagalvoti, kiek toks mažas dalykas, kaip mechaninis laikrodis pakeitė mūsų dienos eigoje. Ankščiau žmonės neskubėdami dirbdavo, nuo saulėtekio iki saulėlydžio. Tuo tarpu dabar, mes žinome tikslią valandą, kada turime pasirodyti darbe, kada eisime pietauti, o kuomet galėsime džiugiai skubėti namo. Todėl reikia susitaikyti su tuo, kad ateityje gyvenimas, bus tik dar labiau apskaičiuojamas ir tai padaryti mums padės įvairios išmanios technologijos.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt