Alkoholiniai gėrimai ir skirtingos vynų rūšys

Alkoholiniai gerimaiDidžioji dalis pilnametystės sulaukusių žmonių, mėgsta save palepinti alkoholiniais gėrimais. Jei jūs esate vienas iš tų, kuriems alkoholiniai gerimai teikia malonumą, tačiau norėtumėte apie juos sužinoti daugiau, tuomet šis straipsnis yra būtent jums. Šiandien mes norime jums papasakoti apie pagrindines vynų rūšis.

Jų yra keletas:

Stalo vynas – Europoje stalo vynas yra laikomas pigiausiu vynu ir yra vartojamas su maistu prie pietų ar pavakarių stalo, kartais toks vynas yra skiedžiamas vandeniu (tam, kad per pietus žmonės per daug neapgirstų).

Rūšinis vynas – Aukštos kokybės vynas. Priešingai stalo vynui, jis turi nurodytą geografinės kilmės vietą ir vynuogių rūšį. Ant butelio dažniausiai rasite regiono pavadinimą iš, kurio atkeliavo konkretus vynas.

Putojantis vynas – vynas su burbuliukas, liaudiškai dažnai vadinamas tiesiog šampanu. Tačiau tai nėra visiškai tikslus pavadinimas, nes šampanas tėra Prancūzijoje gaminamas putojantis vynas. Angliarūgštė putojančiame vyne susidaro fermentacijos metu arba yra pridedama vėliau. Taip pat ši vyno rūšis turi porūšį – pusiau putojantį vyną, kurio atmosferos slėgis yra truputėlį mažesnis.

Desertinis vynas – tai vynas, kurio sudėtyje yra ypač daug cukraus, jis yra žymiai saldesnis už įprastą saldų vyną.

Rožinis vynas – vynas, kurio spalva yra neįprastos – rožinės spalvos. Jis gali būti sodriai rožinis, arba vos rožinis, tai priklauso nuo to, kiek ilgai vynuogių odelės buvo mirkomos vynuogių sultyse iš kurių buvo gaminamas vynas.

Spirituotas vynas – iš spirituotų vynų populiariausias yra portveinas. Šie vynai paprastai būna saldesni už įprastus vynus, todėl, kad pasibaigus fermentacijai arba prieš jos pabaigą, į vyną yra įpilama spirito.

Vyną taip pat galite rūšiuoti pagal spalvą ir saldumą. Dažniausiai parduotuvėse sutiksite raudoną ir baltą vyną. Abu iš jų gali būti, sausi, pusiau sausi, saldūs ar pusiau saldūs. Atsirinkę, kokio tipo (baltas ar raudonas, sausas ar saldus) vynas jums labiausiai patinka, galite pradėti atsirinkinėti, iš kokių vynuogių ir kokiame regione pagamintas vynas jums labiausiai tinka.

Vyno pasaulis yra be galo įdomus ir jūs tikrai atrasite vyną, kuris bus skanus būtent jums.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt