Mikroautobuso nuoma: į ką atkreipti dėmesį

pagal | 2018/08/11

Pastaruoju metu tapo itin populiaru keliauti didesnėmis kompanijomis. O skaičiuojant kas labiau finansiškai apsimoka, paaiškėjo, jog vietoj dviejų ar trijų ekipažų sudarymo, pigiau ir smagiau keliauti visiems drauge išsinuomavus mikroautobusą. Tad pasidomėkite ką reikia žinoti ir į ką atkreipti dėmesį keliaujant mikroautobusu ir kokios mikroautobuso nuomos sąlygos.

Geriau nuomotis ilgiau, nei trumpiau

Kuo ilgesniam laikotarpiui nuomojatės mikroautobusą, tuo pigesnė paros kaina. Todėl neverta savęs varžyti, ypač keliaujant į užsienį. Planuojant ilgesnę kelionę, net ir labai gerai susidėliojus maršrutą, verčiau nuomotis bent parai ilgiau nuo planuojamo grįžimo laiko. Nelinkime, kad kas nors atsitiktų kelyje, tačiau kartais pasitaiko aptikti įdomių vietovių, kuriose norisi užsilikti, daugiau pamatyti, tad nejučia kelionė prasitęsia. Negražinus mikroautobuso laiku, gali grėsti bauda, o ji dažnai didesnė nei tiesiog išsinuomoti diena ilgiau (patikrinkite nuomos sąlygas).

Įspėkite, kur važiuosite

Retas kuris nuomojasi mikroautobusą nežinodami kur važiuos. Maršrutas, galbūt ne visai detalus, tačiau tikrai yra. Nurodykite jį nuomos kompanijai. Tai svarbu, nes vykstant per tam tikras šalis gali reikti papildomų leidimų, dokumentų ar draudimo. Ypač svarbu, keliaujant už Europos Sąjungos šalių ribos, taip pat į salas. Įspėkite, jei planuojate keltis keltu.

Ridos apribojimai

Mikroautobuso nuoma, kaip ir įprasto automobilio nuoma turi tam tikrus apribojimus nurodytus sutartyje. Pavyzdžiui, dažnai atskaitos tašku naudojimui laikoma rida, pagal sutartį dienos riba yra 500 km. Todėl, jei pavyzdžiui, planuojate nuvažiuoti 5000 km, reiškias reikėtų nuomotis automobilį 10 dienų. Jei nuvažiuosite daugiau nei leidžia limitas, teks papildomai sumokėti numatytu tarifu.

Transporto priemonės būklė

Nors automobilis yra apdraustas ir sugedus kelyje, sulauksite techninės pagalbos, verčiau šito išvengti. Kuriam laikui perimsite mikroautobuso vairą, o tuo pačiu turėsite juo ir pasirūpinti. Tad pasitikrinkite ar viskas veikia (stabdžiai, šviesos, kondicionierius ir pan. bei ar užtekta tepalo, aušinimo skysčio ar langų ploviklio), o kelionės metu stebėkite būklę ir esant reikalui atlikite smulkius darbu (pripildykite langų plovimo skysčio ar patikrinkite padangų slėgį). Nepamirškite, jog automobilį gaunate su pilnu baku kuro, gražinant automobilį, jame taip pat turi būti pilnas bakas.