Kompiuteriniai virusai. Kaip jų išvengti?

kompiuteriniai virusaiVisi įrenginiai, kuriuose naudojamas internetas, turi būti tinkamai apsaugojami. Tam yra antivirusinės programos, kurios padeda išvengti duomenų nutekinimo ar vagysčių. Antivirusinės programos Android telefonams taip pat turi būti diegiamos be jokių išlygų, nes vis dėlto – telefonais naudojamasi atliekant net ir itin svarbius veiksmus – jungiantis prie bankų ir t.t. Norint maksimaliai apsaugoti įrenginį, būtina ne tik įdiegti antivirusinę programą, bet ir ją reguliariai atnaujinti, vos pasirodžius papildiniams. Tai užtikrina, jog ateityje naujos kartos virusai nebus nepastebimi.

Taipogi būtina akcentuoti, kad kompiuteriniai virusai į įrenginius gali įsibrauti įvairiais būdais – nebūtinai naudojantis internetu. Štai, jeigu naudosite išorinės atminties laikmenas, kurios yra užkrėstos virusais, tuomet aišku ir taip, kad jūsų kompiuteris bus užkrėstas. Tokiais atvejais, virusai gali pasisavinti itin jautrius duomenis, kuriuos vėliau įsilaužėliai panaudoja negeriems tikslams. Norint to išvengti, kompiuterinė įranga turi būti apsaugota antivirusinėmis programomis, o jas būtina nuolatos atnaujinti.

Kalbant apie antivirusinių programų įsigijimą, pravartu žinoti, kad yra įmonių, kurios platina jas dar pigiau nei siūlo patys antivirusinių programų leidėjai. Tokių pasiūlymų galima rasti kone kiekvienoje kompiuterinės technikos parduotuvėje.

Jeigu norite išvengti laiko gaišimo ir sutaupyti pinigų, patariama dairytis į el. parduotuves, kurios prekiauja kompiuteriais bei jų komponentais. Dar geriau būtų rinktis tokias el. parduotuves, kuriose prekiauja būtent kompiuterinėmis programomis. Jas jūs galėsite įsigyti tiesiogiai – sumokėsite pinigus ir gausite atsisiuntimo nuorodą.

Blogiausias sprendimas yra naudoti nelegalią programinę įrangą, įskaitant ir antivirusines programas. Jos nėra funkcionuojančios tinkamai. Dažnai jos net nepajėgia pagauti virusų, kurie nėra labai nauji. Štai, atnaujintos antivirusinės programos, kurios yra legalios, pagauna didžiąją dalį virusų ir šitaip užtikrina įrangos saugumą.

Norintiems jaustis saugiais, tiesiog rekomenduojama vengti nelegalios programinės įrangos naudojimo. Ji gali atnešti labai daug žalos. Antivirusinę programą taipogi patartina pirkti, o ne siųstis iš piratinę produkciją platinančių tinklapių. Juos irgi yra daug virusų, todėl tikėtina, kad parsisiuntę tokias programas, pasidarysite daugiau žalos nei naudos. Tad, norintiems apsaugoti savo įrangą, geriausia būtų pirkti antivirusines programas.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt