Filmai online ne visada rodomi nemokamai

pagal | 2018/06/22

filmai onlineGalvojate, kad visu filmus internete visi platina legaliai? Klystate. Kaip tik viskas yra atvirkščiai – dauguma jų užsiima visiškai nelegalia veikla, kuri daro didžiulę žalą filmų kūrėjams ir autoriams. Yra pažeidžiamos autorių teisės, o jas pažeidžia ne tik nelegalūs platintojai, bet ir patys žiūrovai. Paprastai kalbant, jeigu jūs esate iš tų, kuriems filmai online yra kasdienybė, vadinasi ir jūs galimai užsiimate neteisėta veikla. Tai gali atnešti problemų ir jums. Tie, kurie nuolatos žiūri ar siunčiasi filmus internetu, dažniausiai išvengia atsakomybės, nes kaip bebūtų gaila – didžioji dalis lietuvių naudojasi tokiomis platformomis, o teisėsauga neturi reikiamų pajėgumų visus sugaudyti.

Galvojantys – kas čia blogo žiūrėti filmus internete, turi suprasti, kad kiekvienas kūrinys yra autorinis. Tai reiškia, kad juos platinti galima tik tuomet kai yra raštiškas kūrėjų sutikimas. Dažniausiai filmų svetainės tokių sutikimų neturi ir tuos filmus platina tiesiog bandydami laimę. Aišku, labai maža dalis filmų svetainių sulaukė atsakomybės. Jos sulaukė tik didieji filmų portalai ir tie, kurie aiškiai pateikė per daug duomenų apie savo vykdomą veiklą viešoje erdvėje.

Norint žiūrėti filmus legaliai, reikėtų dairytis į specialias platformas, kurios filmų žiūrėjimas galimas sumokant tam tikrą mokestį. Tokios interneto svetainės pateikia informaciją apie savo vykdomą veiklą ir ten aiškiai nurodoma ar veikla licenzijuojama ar ne. Tokie portalai dažniausiai turi nemažai minusų, kurie ir atmuša vartotojų dėmesį. Pavyzdžiui, mėnesio mokesčiai neretai yra labai dideli. Taip pat vartotojams būtinas didelis filmų pasirinkimas, o minėtos platformos turi labai ribotą filmų pasirinkimą.

Kalbant apie filmų žiūrėjimą internete, būtina suprasti, kad nėra skirtumo ar jūs juos žiūrėsite tose svetainėse ar siunčiatės į kažkokius įrenginius – jūs užsiimate nelegalia veikla, jeigu siuntimasis ir žiūrėjimas vyksta nelegaliame portale. Atsakomybė kristų ir ant jūsų pečių, jeigu vis dėlto taptumėte įdomūs teisėsaugai.

Kaip bebūtų, filmai online gali būti žiūrimi legaliai, tačiau aišku – tuose legaliuose portaluose vargu ar iš karto rasite pačius naujausius filmus ir dar aukštos kokybės.

Tema: IT