Patogesnė darbo paieška: ką naudinga žinoti

pagal | 2022/01/15

Norite pakeisti savo darbą, tačiau mintis apie naujo darbo paieškas jus šiek tiek gąsdina? Kaip bebūtų, jei jūs dabartinėje darbovietėje praleidote ne vienerius metus, visiškai normalu jausi savotišką nežinomybę ir baimę. Tačiau jei jūs nesijaučiate komfortiškai dabartinėje darbovietėje ir manote, kad toliau dirbdami toje pačioje įmonėje jūs negalėsite pasiekti savo užsibrėžtus tikslus, visiškai suprantama, kad turėtumėte žengti žingsnį pirmyn ir pradėti ieškoti naujo darbo.

Tačiau vėlgi, kad jums būtų ramiau, naujo darbo paieškų galite imtis dar nepalikę savo dabartinės darbovietės. Ir tiesą sakant, pakankamai didelė dalis žmonių daro klaidą naujo darbo ieškoti pradėdami tik tuomet, kai išeina iš savo turimo darbo. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tokiu atveju jūs turėsite daugiau laiko darbo paieškoms, vis dėlto jūs taip pat turite suprasti, kad jausite ir gerokai didesnį stresą bei įtampą, jei jums nepavyks greitai atrasti norimo darbo. Todėl jei norite išvengti tokio papildomo streso, turėtumėte naujo darbo ieškoti dar nepalikę savo senojo darbo.

Kitas svarbus patarimas yra susijęs su jūsų lūkesčių nustatymu. Jūs turėtumėte labai aiškiai žinoti, ko tikitės iš naujos darbovietės ir kas jums atrodytų svarbiausia. Jei jūs žinosite savo konkrečius reikalavimus naujiems darbdaviams, jums turėtų būti ir gerokai paprasčiau derėtis dėl jums tinkančių sąlygų. Tai taip pat parodytų potencialiems darbdaviams, kad jūs aiškiai žinote, kokios darbo sąlygos jus tenkintų ir kam jūs skirtumėte patį didžiausią prioritetą. Taigi, kaip jau turbūt supratote, turite labai gerai apgalvoti savo pagrindinius reikalavimus.

Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, jog jūs sudarytumėte ir savo gyvenimo aprašymą, kuris jums padėtų išsiskirti iš daugybės kitų darbo ieškančių žmonių. Tai reiškia, kad jūs turite pasistengti, jog jūsų CV būtų unikalus ir traukiantis potencialių darbdavių akį. Nemanykite, kad darbuotojų ieškančios įmonės labai atidžiai peržiūri kiekvieną jiems atsiųstą gyvenimo aprašymą. Tiesą sakant, paprastai dėmesio sulaukia tik nedaugelis CV, todėl akivaizdu, jog jums reikėtų imtis visų įmanomų priemonių, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų pastebėtas ir padėtų jums sulaukti kvietimo į pirmąjį darbo pokalbį.

Žinoma, pats darbo paieškų principas taipogi yra labai svarbus. Todėl jei norite, kad darbo pasiūlymų paiešką atlikti jums būtų lengviau, turėtumėte sau į pagalbą pasitelkti ir internetinius darbo skelbimų portalus. Tokiu atveju visiškai nesvarbu ar jus domins darbas Panevėžyje, ar darbas bet kuriame kitame Lietuvos mieste, prieš jus atsivers labai didelė skirtingų darbo skelbimų įvairovė. Todėl visa tai jums reikšmingai pagelbės renkantis darbą, kuris atitiktų jūsų išskirtinius lūkesčius. Juolab, kad tokiuose skelbimų portaluose yra labai suteikiama ir labai patogi galimybė kandidatuoti, tiesiogiai pateikiant savo gyvenimo aprašymą.