Patarimai plaukų ir odos priežiūrai po nėštumo

HairFree.lt

Verta pradėti nuo gerų naujienų. Nekokie odos ir plaukų pokyčiai, kuriuos pastebite gimus vaikeliui, yra tik laikini ir galiausiai pradings. Tačiau reikia nepamiršti, kad gimus vaikeliui, bene visas dėmesys yra sutelktas būtent į naujagimį, o ne į jūsų odą, todėl įvairūs neigiami odos pakitimai gali išlikti gerokai ilgiau.

Kai kurios moterys po nėštumo susiduria su aknės problema, padidėjusia pigmentacija, strijomis, paburkusiomis akimis, patamsėjusiais paakiais, plaukų slinkimu, padidėjusiu spuoguotumu, odos paraudimais ir kt. Tuo tarpu kitos moterys nepatiria nei vienos iš šių problemų.

Kai pasirodo vaikelis, dažniausiai būna vis mažiau laisvo laiko, o diena pralekia tiesiog nejučiomis. Tačiau, kad ir kaip bebūtų sudėtinga, bent dešimt minučių savo odai ir plaukams skirti reikėtų. Todėl HairFree.lt pateikia nemažai naudingų patarimų, kurie padės kiekvienai vaikelio susilaukusiai mamytei.

  • Plaukų slinkimas: tai yra labai dažna problema, su kuria mamytės susiduria tarp trečiojo ir ketvirtojo mėnesio po nėštumo. Nėštumo metu plaukų augimas nesustoja – sustoja jų slinkimas. Tačiau pagimdžius vaikelį, hormonų lygis sugrįžta į įprastinį, o plaukų augimo ciklas pamažu atsistato, todėl padidėja plaukų slinkimas. Dėl to nereikėtų nerimauti – tai yra normalu ir laikina. Po šešių ar dvylikos mėnesių viskas sugrįš į savo vėžes.
  • Oda: oda yra labai lengvai pažeidžiama, todėl nenustebkite, kad po nėštumo galite susidurti su įvairiomis odos problemomis. Net jei iki nėštumo jūsų oda buvo puiki, hormonų lygio disbalansas gali iškrėsti ne vieną šunybę, todėl aknės problema yra labai dažna. Be to, nereikia pamiršti, kad oda gali tapti jautresnė, todėl padidės įvairių alerginių reakcijų rizika. Jau nekalbant apie tai, kad odos elastingumas taip pat pasikeis, todėl neišsigąskite, jei atsiras odos įlinkimų.

Žinoma, problemų gali būti ir daugiau – kiekviena situacija yra labai individuali, tačiau visuomet galima pasitelkti įvairias priemones, kurios padėtų atsiradusias problemas lengviau išspręsti.

  • Visų pirma, turėtumėte sveikai valgyti. Tai padeda prisotinti odą ir plaukus reikiamais vitaminais ir mineralais. Be to, jei valgysite daugiau sveiko maisto, kuriame yra daug antioksidantų, galėsite apsisaugoti nuo įvairių užkrėtimų, uždegimų ir taip pat sustiprinti savo imuninę sistemą. Reikia paminėti, kad antioksidantai sustiprina ir plaukų šaknis.
  • Reguliariai trenkite galvą jūsų plaukų tipą atitinkančiu šampūnu. Taip pat rekomenduoja rasti jums tinkantį šampūną, kuris apsaugotų nuo plaukų slinkimo. Žinoma, reikėtų naudoti ir plaukų kondicionierių, kuris apsaugotų nuo plaukų lūžimo.
  • Venkite plaukų rišimo ar kitokio suvaržymo. Jei šios taisyklės nepaisysite, tuomet didinsite plaukų slinkimo riziką.
  • Vartokite natūralius maisto papildus. Po nėštumo yra labai svarbu atstatyti tinkamą savo organizmo būklę ir vitaminų balansą. Jei jūsų organizmui trūks vitaminų ir mineralų, taps kur kas sudėtingiau prižiūrėti savo odą ir plaukus. Todėl pasirinkite natūralius papildus ir būtinai vartokite vitaminą B ir C.
  • Venkite plaukų dažymo. Jei norite, kad plaukai būtų tvirtesni ir labiau žvilgėtų, po nėštumo turėtumėte plaukus stiprinti, o ne juos silpninti, todėl kur kas geriau plaukų nedažyti.
  • Reguliariai prižiūrėkite savo odą. Jei manote, kad tai yra sudėtinga, tačiau jūs reguliariai plaunate savo rankas, reiškia, jog turite laiko ir veido priežiūrai. Tai tikrai nereikalauja daug laiko. Reguliariai valykite veidą jūsų odos tipą atitinkančiu veido odos valikliu, naudokite odos drėkiklį, šveitiklį, kremus ir kartas nuo karto nepamirškite panaudoti veido odos kaukės. Tai užtikrins jūsų odos apsaugą ir prisotinimą visomis būtiniausiomis medžiagomis.

Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt