Estetinis dantų protezavimas: ką būtina žinoti?

pagal | 2016/03/03

Dantu protezavimas

Pakankamai retai galima sutikti žmogų, apdovanotą natūraliai gražia šypsena. Aštuoniais atvejais iš dešimties prie holivudinės šypsenos dailumo būna prisidėję odontologijos specialistai. Vienas paprasčiausių būdų, siekiantiems baltų, tiesių ir spindinčių dantų yra estetinis dantu protezavimas, dar žinomas estetinio plombavimo pavadinimu. Ši procedūra dažniausiai atliekama priekinių dantų srityje, siekiama pakoreguoti jų formą, spalvą arba užpildyti tarpelius tarp dantų.

Kada verta atlikti estetinį protezavimą?

  • Pirmiausia, estetinį protezavimą atlikti verta, jei dantys yra suirę ar pažeisti karieso. Dažniausiai tokie dantys neatrodo gražiai, nėra tolygūs, kelia žmogui diskomfortą.
  • Taip pat estetinis plombavimas yra puiki išeitis, jei dantys yra gerokai pakeitę spalvą – pageltę ar papilkėję – o dantų balinimo procedūra jau negali suteikti norimo efekto. Plombavimo metu dantims grąžinama natūrali jų spalva.
  • Estetinis plombavimas gali padėti išspręsti ir labai smulkių dantų arba tarpų tarp dantų problemą.
  • Galiausiai, estetinis protezavimas yra vienintelė galimybė atkurti traumos metu pažeistus dantis.

Kodėl svarbu atlikti estetinį protezavimą?

Laiku nesiėmus reikalingų priemonių, pažeistas dantis tik dar labiau irs, o galiausiai padėtis gali tapti kritine. Tuomet estetinį plombavimą bus galima pamiršti, o vienintelis tinkamas variantas bus dantų protezai.

Žinoma, būtina prisiminti, kad negražūs ir pažeisti dantys sukelia ne tik fiziologinių problemų, tokių kaip maisto kramtymas ar šnekos defektai, bet ir psichologinių – žmogus pradeda nepasitikėti savimi, net vengti bendrauti su aplinkiniais.

Kokios medžiagos naudojamos estetiniam protezavimui?

Tiems, kam rūpi puiki išvaizda, priekinių dantų srityje atliekant estetinį dantų protezavimą rekomenduojama bemetalė keramika arba cirkonio oksido restauracijos. Tokio tipo protezai išsprendžia estetines problemas ir nesukelia dantenų ligų. Anksčiau protezavimui intensyviai buvo naudojama metalo keramika. Nors tokie protezai patvarūs, tačiau jie nepralaidūs šviesai, taigi toks dantis neatrodo natūraliai.

Ką daryti, kad estetinio protezavimo nauda būtų maksimali?

  • Dieną, kai atliekama estetinio protezavimo procedūra, nevartokite jokių dažančių produktų, tokių kaip vynas ar kava. Taip dantys bus apsaugoti nuo spalvos pakeitimo.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą. Rekomenduojama bent 2 kartus per metus profilaktiškai pasitikrinti savo dantų būklę, o po estetinio plombavimo procedūros derėtų kiekvienos apžiūros metu atlikti ir dantų poliravimą. Taip bus užtikrinta puiki jų išvaizda.
  • Nepamirškite ir dantų priežiūros namuose. Būtina kasdien kruopščiai prižiūrėti savo dantis, kitaip protezavimo rezultatai gali ganėtinai greitai tapti niekiniais.

Dantų protezavimas yra puiki išeitis visiems, kurie yra nepatenkinti savo šypsena ir nori turėti gražius, baltus bei lygius dantis. Atlikus šią procerūra kokybiškomis medžiagomis ir tinkamai rūpinantis dantimis po jos – rezultatais galėsite džiaugtis ilgus metus.