Atvejai, kada reikėtų kreiptis į odontologą

pagal | 2022/05/23

Ne visada lengva žinoti, kada turėtumėte apsilankyti pas odontologą. Gali būti, kad jaučiate tam tikrus simptomus, tačiau sunku nustatyti, ar jie pakankamai rimti, kad pateisintų apsilankymą pas odontologą. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime kelis atvejus, kai tikrai turėtumėte apsilankyti pas odontologą. 

Kai danties skausmas nepraeina

Jeigu danties skausmas ilgainiui nepraeina, geriausia kuo greičiau kreiptis į savo odontologą. Taip yra todėl, kad skausmas gali rodyti rimtesnę dantų problemą, pavyzdžiui, infekciją. Negydoma infekcija gali išplisti į kitas kūno dalis ir tapti labai pavojinga. Todėl, jei jaučiate danties skausmą, svarbu nedelsiant kreiptis į odontologą

Kai nuolat jaučiate blogą burnos kvapą

Jeigu nuolat jaučiate blogą kvapą iš jūsų burnos, arba halitozė, kuri nepraeina valant dantis dantų šepetėliu ir siūlu, laikas apsilankyti pas odontologą. Blogą burnos kvapą gali sukelti įvairios dantų problemos, pavyzdžiui, dantenų ligos, dantų ėduonis arba burnos sausumas.

Jeigu burnoje turite opų

Jei burnoje turite opų, jas gali sukelti įvairūs dalykai, įskaitant virusines infekcijas, bakterijas, tam tikrus vaistus ir net stresą. Nors opos paprastai nėra rimtos ir per kelias savaites užgyja savaime, jos gali būti gana skausmingos. Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte skausmą ir pagreitintumėte gijimo procesą. Pavyzdžiui, galite vartoti be recepto parduodamus skausmą malšinančius vaistus, pavyzdžiui, ibuprofeną arba paracetamolį. Taip pat galite pažeistą vietą patepti vietiniu kremu ar tepalu. Ir būtinai valgykite minkštą maistą, kuris nedirgintų opos. Jei per dvi savaites opos būklė nepagerėja arba ji pradeda kraujuoti, kreipkitės į gydytoją, nes gali prireikti antibiotikų.

Jeigu pastebine dantenų pakitimus, pvz., paraudimą, patinimą ar kraujavimą

Svarbu stebėti dantenas, ar nėra tokių pokyčių, kaip paraudimas, patinimas ar kraujavimas. Tai gali būti ankstyvieji įspėjamieji dantenų ligos, kuri yra rimta būklė, galinti sukelti dantų netekimą, požymiai. Pastebėję bet kokius dantenų pokyčius, būtinai nedelsdami kreipkitės į odontologą, kad jis įvertintų būklę. Norint užkirsti kelią dantenų ligų progresavimui, labai svarbu imtis ankstyvo gydymo. Taigi neatidėliokite, jei pastebėjote dantenų pakitimų, jau šiandien užsirašykite pas odontologą.

Jeigu sunku kramtyti ar ryti

Jei jums sunku kramtyti ar ryti, svarbu kuo greičiau kreiptis į odontologą. Nors gali kilti pagunda laukti, kol problema išnyks savaime, iš tikrųjų tai gali pabloginti situaciją. Jei nesikreipsite į odontologą ir problema išliks, gali išsivystyti infekcija ar kitos komplikacijos. Be to, jei turite kramtymo ar rijimo problemų, gali būti, kad negaunate organizmui reikalingų maistinių medžiagų. Dėl to gali sumažėti svoris ir kilti kitų sveikatos problemų. Todėl, jei turite kramtymo ar rijimo sunkumų, geriausia kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Jeigu jaučiate žandikaulio skausmą arba pajudinus žandikaulį pasigirsta spragtelėjimas

Jei jaučiate žandikaulio skausmą ar spragsėjimą, tai gali būti temporomandibulinio sąnario sutrikimo (TSS) požymis. Šiai būklei būdingas sąnarių, jungiančių apatinį žandikaulį su kaukole, uždegimas. Ją gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant dantų griežimą, artritą ir neteisingą dantų išsidėstymą. TSSgali pasireikšti įvairūs simptomai, įskaitant skausmą, sustingimą, žandikaulio spragsėjimą ir galvos skausmą. Jei manote, kad jums gali būti TSS, svarbu apsilankyti pas gydytoją arba odontologą ir atlikti įvertinimą. Jie galės atmesti kitas galimas jūsų simptomų priežastis ir rekomenduoti gydymo būdus, kurie gali padėti.

Jei jaučiate bet kurį iš šių požymių, svarbu kuo greičiau apsilankyti odontologijos klinikoje. Šių problemų ignoravimas gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų ateityje. ClinicDPC teikia aukštos kokybės odontologinę priežiūrą pacientams Kaune ir kitose Lietuvos miestuose bei Londone. Susisiekite su mumis šiandien, kad suplanuotumėte vizitą ir sužinotumėte, kaip galime padėti jums išsaugoti burnos sveikatą!