Prieš kreipiantis į tarpusavio skolinimo platformą – ką svarbu žinoti

pagal | 2019/12/12

Zmones zmonems

Jei norite gauti paskolą, oficialūs kreditoriai šiandien tikrai nėra vienintelis jums prieinamas pasirinkimas. Šiomis dienomis labai didelio vartotojų dėmesio sulaukia ir tarpusavio skolinimo platformos, kurios nėra kreditoriai, o jose paskolas suteikia privatūs fiziniai asmenys. Todėl jei turite planų savo finansinius klausimus išspręsti paskolų pagalba, turėtumėte pagalvoti apie keletą labai svarbių veiksnių.

  • Jūsų asmeninė finansinė situacija. Jūsų finansinė padėtis turėtų būti labai svarbi ne tik kreditoriams ir tarpusavio skolinimo platformai (kadangi kreipiantis į pastarąją, administratoriai atlieka vartotojų mokumo vertinimo procedūrą), tačiau taip pat ir jums patiems. Tai reiškia, kad prieš kreipdamiesi dėl paskolos internetu, jūs turite būti visiškai tikri, kad jūsų asmeninė finansinė padėtis yra pakankamai stabili ir jūs tikrai pajėgsite savo papildomus prisiimtus finansinius įsipareigojimus padengti laiku.
  • Jūsų asmeninė kredito istorija. Kiekvieno vartotojo mokumo vertinimo procedūros metu yra atsižvelgiama ir į asmeninę kredito istoriją. Todėl jei jūs kreipsitės į savo pasirinktą tarpusavio skolinimo platformą, galite būti visiškai tikri, kad bus įvertinta ir jūsų asmeninė kredito istorija, kurioje atsispindės visos jūsų iki tol turėtos paskolos, lizingai, kredito kortelės ir kt.
  • Jūsų kredito reitingas. Visuomet labai didelis dėmesys yra skiriamas ir žmogaus asmeniniam kredito reitingui. Kuo jis yra didesnis, tuo lengviau yra sulaukti teigiamo atsakymo ir gauti norimo dydžio paskolą. Tačiau net jei jūsų asmeninis kredito reitingas yra žemas, nemanykite, kad jūs nebegalėsite gauti paskolos. Savo asmeninį kredito reitingą bėgant laikui jūs galite pagerinti, priimdami atitinkamus teisingus finansinius sprendimus.
  • Jūsų gaunamos mėnesinės pajamos ir darbo stažas. Kuo didesnes oficialias pajamas jūs gausite ir kuo ilgesnis bus jūsų nenutrūkstamas darbo stažas, tuo lengviau jums turėtų būti gauti paskolą internetu. Tuo tarpu, jei jūsų darbo stažas yra trumpesnis nei keturi mėnesiai, dėl paskolos turėtumėte kreiptis tik tuomet, kai jūsų stažas sieks bent keturis mėnesius.
  • Jūsų finansinių įsipareigojimų dydis. Kuo daugiau finansinių įsipareigojimų, tuo sudėtingiau gauti paskolą. Todėl jei jūs kreipsitės dėl paskolos internetu, turėtumėte būti tikri, kad jūsų finansiniai įsipareigojimai nėra pernelyg dideli.

Plačiau apie Lietuvoje veikiančias tarpusavio skolinimo platformas skaitykite ŽmonėsŽmonėms.lt.