Kam dažniausiai skolinamės

Paskolos būna įvairiosNors paskolų dabar imame daug ir dažnai, ir gana įvairiems dalykams, tačiau šiokių tendencijų tikrai galime atrasti. Jeigu jums atrodo, kad dažniausiai skolinamasi naujam automobiliui, mobiliam telefonui ar buto remontui, tai toli gražu gali būti ne tiesa. Kita vertus, dažnai besiskolinančiųjų poreikiai tokie įvairūs, jog sunku ir beatrasti kokių nors dėsningumų. Bet vis tik, kokiu tikslu dažniausiai imama paskola statistinio lietuvio biudžetui praturtinti?

Gali skambėti labai keistai, tačiau vis dar daug žmonių skolinasi tik būstui. Nors tai ir pačios didžiausios sumos, ir ilgiausi terminai, neturintys nieko bendro su greitaisiais kreditais, didelei daliai lietuvių paskola būstui yra vienintelis kredito įsipareigojimas viso gyvenimo metu. Kad ir kaip keistai beskambėtų.

Kodėl taip yra? Priežasčių galime sugalvoti gana įvairių. Be abejo, vis dar esame labai konservatyvi tauta paskolų atžvilgiu. Jeigu eilinis amerikietis lizingu perka ir baldus, ir buitinę techniką, ir automobilį, net ir odontologui moka dalimis, tai lietuviai už viską nori atsiskaityti iš karto. Taip atrodo kur kas saugiau ir aiškiau – turi pinigų, gauni ir prekę. Neturi pinigų – gal tuomet ne taip tų naujų baldų ir reikia. Atsargus požiūris, be jokių abejonių, turi ir teigiamų, ir neigiamų bruožų.

Kita vertus, kai jau prireikia savo būsto, sumos pasidaro tokios, jog sutaupyti tikrai nepavyks. Na, nebent vienetams, ir turintiems stiprų tėvų palaikymą. O daugeliui kito kelio kaip tik skolintis ir nelieka. Tad ir gaunasi, jog būsto paskola yra ta, kurios neišvengia daugelis. Tuo tarpu visų kitų kreditų ir lizingų šiokį tokį finansinį raštingumą turintis žmogus gali gana nesunkiai ir išvengti.

Vis tik tenka pripažinti, jog šiais laikais viskas keičiasi. Ne tik norime gyventi kaip vakariečiai, bet ir realiai daromės vis labiau į juos panašūs. Vis dažnesnis yra automobilio pirkimas išsimokėtinai, vis dažniau perkame net telefoną ar keliones už skolintus pinigus. Tokia paskola, žinoma, nėra maloni. Atostogų metu galvoti apie tai, jog už visą tai reikės mokėti ateinantį pusmetį, tikrai nėra smagu. Kita vertus, tai yra būdas patenkinti greičiau už galimybes augančius poreikius. Ilsėtis norime šiltai ir prabangiai, automobilis turi būti bent jau ponaujis, na ir telefono juk reikia gero ir madingo.

Žinoma, labiausiai stebina tokios paskolos, kurios imamos tiesiog vakarėliams, drabužiams ar pramogoms. Dažnai tie keli šimtai eurų taip išlaisvina žmones konkrečiu momentu, jog visai negalvojama, kad reikės juos dar ir grąžinti. Stebint tokius pokyčius ir dėsningumus paskolų rinkoje, galime drąsiai tikėtis, jog skolinsimės dar tikrai daugiau ir dažniau ir ateityje.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt