Kaip sutaupyti samdantis buhalterį?

buhalterisBuhalterija yra ta sritis, kuri reikalauja gero savo srities profesionalo žinančio, kaip reikia tvarkingai atlikti apskaitos darbus. Net jeigu verslininkas tikrai linkęs mokytis – jis pats negali atlikti apskaitos darbų, kadangi norint pasiekti 100 proc. efektyvumą būtina darbus palikti savo srities profesionalams. Buhalterinė apskaita Lietuvoje, kaip ir visose kitose šalyse, gali būti atliekama samdyto asmens pagal darbo sutartį ir įmonės, kuri suteikia buhalterijos paslaugas. Kiekvienas žmogus pagal individualius poreikius gali pasirinkti labiausiai jam tinkamą variantą. Dažniausiai vienas iš kriterijų yra kainos mažumas. Norite sutaupyti ir jūs?

Kompanija – pigesnis pasirinkimas

Buhalterinė apskaita Lietuvoje yra vis dar vienu žingsniu atgal nei visas vakarų pasaulis. Jeigu ten jau tapo įprasta naudotis kompanijų, kurios specializuojasi buhalterijos srityje, paslaugomis, tai Lietuvoje vis dar svarstoma, ar tai geras pasirinkimas. Vienas didžiausių pliusų yra tai, kad galima sutaupyti labai daug pinigų. Tai padaryti padeda keli aspektai, kuriuos parašysime žemiau.

  • Alga. Įmonės alga kainoja kur kas mažesnius pinigus nei kad samdyto asmenis. Įkainiai varijuoja priklausomai nuo to, kokių tiksliai paslaugų Jums reikia. Dažniausiai internete būna detaliai surašyta – kiek kainuoja kokios paslaugos ir iš to galite nuspręsti – ko Jums reikia ir kiek Jums tai gali kainuoti.

  • Darbo vieta. Sutaupyti galima ir darbo vietos įrengime, kadangi paprasčiausiai Jums nereikės rūpintis vieta, kurioje dirbs asmuo. Ergonomiškų baldų pirkimas taip pat kainuoja nemažai, tad šio atveju sutaupytus pinigus tikrai pavyks pajusti.

  • Papildomos investicijos. Turint samdomą darbuotoją neišvengsite ir tokių papildomų investicijų kaip atostoginiai, dekretinis ir panašiai. Visos šios išlaidos gali trukdyti Jums susikurti didesnį verslo pelną. Samdantis įmonė – pirmas žingsnis jau bus įgyvendintas.

Akivaizdu, kad piniginės atžvilgiu labiau verta samdytis įmonę, o ne asmenį buhalterį pagal darbo sutartį.

Buhalterija pačiam su programomis

Visada galima sutaupyti ir tokiu atveju, jeigu nuspręsite pats tvarkyti buhalteriją. Tai tikrai prastas pasirinkimas, kadangi neturint žinių galima labai susimaišyti ir vėliau teks tvarkyti problemas, kurios kainuos papildomus pinigus. Patogu nebent tai, kad galima dirbti su specialiomis programomis, kurios padeda greitai ir paprastai suskaičiuoti pinigus ir susižinoti, kiek esate skolingas valstybei. Deja, tvarkant pačiam galima susidurti su problemomis, kurios Jums vėliau labai brangiai kainuos.

Buhalterijos paslaugos kartą per metus

Galiausiai galima pasinaudoti galimybe ir buhalterijos paslaugas užsisakyti kartą per metus tuomet, kai artėja laikas pajamų deklaravimui. Žinoma, paslaugos kainuos pigiau, tačiau dažnai buhalteriai atranda daug problemų, kurių papildomas taisymas vėlgi kainuoja. Tokiu atveju galiausiai žmogus permoka ir sutaupyti jam tikri nepavyksta.

Lietuviai – taupi tauta ir jie labai dažnai ieško būdų galinčių padėti sutaupyti kuo daugiau pinigų. Deja, kartais taupymas atsisuka atgal prieš juos pačius, kadangi tenka mokėti net kelis kartus už tas pačias paslaugas ir tokiu atveju tikrai gaunama permoka. Buhalterinė apskaita Lietuvoje bus kokybiška tik tokiu atveju, jeigu ją atliekantis asmuo bus suinteresuotas suteikti kokybiškas paslaugas.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt