Kaip reikšmingai sutaupyti apsiperkant maisto prekių parduotuvėse

pagal | 2021/06/09

Egzistuoja ne vienas būdas, kaip keliaujant į maisto prekių parduotuvę jūs galėtumėte sutaupyti. Todėl jei jau kurį laiką pastebite, kad maistui ir buities prekėms patiriamos išlaidos yra pakankamai didelės, verta atsižvelgti į kelis patarimus.

Sudarykite pirkinių sąrašą

Pirmasis patarimas, kurį turėtų taikyti kiekvienas pirkėjas, yra pirkinių sąrašo sudarymas. Jei apsipirkti keliausite turėdami tiksliai sudarytą būtiniausių pirkinių sąrašą, gerokai sumažinsite tikimybę įsigyti tai, ko jums iš tikrųjų nereikia. Vidutiniškai per vieną savaitę keturių asmenų šeima maisto produktams išleidžia tarp 150 ir 250 eurų. Todėl jei apsiperkama neturint pirkinių sąrašo, minėta suma gali reikšmingai išaugti.

Žinokite, ką turite

Bent kartą per mėnesį turėtumėte atidžiai peržiūrėti savo šaldytuvo ir virtuvės spintelių turinį, sužinodami, kokius maisto produktus jūs vis dar turite ir ko jums papildomai pirkti nebereikia. Be to, tai taip pat užtikrins, kad šios maisto laikymui skirtos vietos visuomet bus tvarkingos. Taigi, reguliari maisto produktų inventorizacija padės jums daugiau sutaupyti ir visuomet žinoti, ką jūs turite savo virtuvėje.

Naudokitės akcijų leidiniais

Nepaisant to, kurioje parduotuvėje jūs esate linkę apsipirkti, MAXIMA, IKI, LIDL, NORFA ar RIMI leidinys jums gali pagelbėti daugiau sutaupant. Tai ypač naudinga, jei jūs esate išsiugdę įprotį apsipirkti rečiau ir savo valgiaraštį planuojate į priekį. Bet kurio prekybos centro leidinys yra prieinamas internetu, todėl prieš keliaudami apsipirkti užmeskite akį į taikomas akcijas ir nuolaidas.

Pirkite didesnį kiekį

Šis patarimas lengvai pritaikomas ne tik tokiems pirkiniams, kaip tualetinis popierius ar kitos buities prekės. Pirkti didesniais kiekiais jūs galite ir maistą, pvz., mėsą, kuriai tuo metu yra taikoma akcija. Tai gali labai reikšmingai sumažinti patiriamas išlaidas. Žinoma, tokiu atveju savo šaldiklyje turėtumėte būti numatę daugiau laisvos vietos. Tuo tarpu, jei šaldiklyje vietos trūksta ir jūs nesate linkę ilgesnį laiką laikyti didesnį kiekį mėsos, radę labai palankų pasiūlymą, kuris taikomas įsigyjant didesnį kiekį, galite tokį pirkinį pasidalinti su savo draugais, kartu sumažinant ir kilogramo kainą.

Apsipirkti keliaukite kartą per savaitę

Tai yra labai paprasta – kuo rečiau keliaujate į parduotuvę, tuo daugiau sutaupote. Tai taip pat padeda sumažinti ir impulsyvaus apsipirkimo tikimybę bei laiko sąnaudas. Be to, tokiu būdu galėsite lengviau išsiugdyti įprotį planuoti būsimos savaitės valgiaraštį ir paprasčiau suformuoti pirkinių sąrašą.

Peržiūrėkite pirkinių čekį

Jei norite išmokti daugiau sutaupyti apsiperkant maisto prekių parduotuvėje, kaskart iš jos sugrįžę skirkite laiko peržiūrėti pirkinių čekiui. Atidžiai peržiūrėję savo įsigytų pirkinių kainas jūs lengviau suprasite, ko iš tikrųjų galėtumėte atsisakyti, nepablogindami savo kasdienės mitybos ir gyvenimo kokybės. Net jei iš anksto planuojate, ką pirksite parduotuvėje, neretai pirkinių krepšelyje vietos atsiranda ir tiems produktams, kurie nėra labai vertingi, tačiau reikšmingai padidina bendrą krepšelio kainą.

Būkite lojalus klientas

Nors kartas nuo karto apsilankyti skirtingose parduotuvėse gali būti verta, jei norite paįvairinti savo kasdienybę, reguliarus parduotuvių keitimas gali padidinti patiriamas išlaidas. Jei tapsite lojaliu pasirinktos parduotuvės klientu, jums bus paprasčiau norimas prekes įsigyti žemesnėmis kainomis, kadangi naudodamiesi lojalumo kortelėmis gausite didesnes nuolaidas, o nuo kiekvieno įsigyto pirkinio sutaupomi pinigai kaupsis jūsų nuolaidų kortelėje.

Jei pasinaudosite šiais patarimais keliaudami apsipirkti, ne tik sutaupysite daugiau lėšų, tačiau taip pat išvengsite ir didesnių laiko sąnaudų bei kitų galimų nepatogumų.