Jaunavedžiams skirti patarimai: ilgalaikes paskolos, biudžeto formavimas ir kitos svarbios detalės

Ilgalaikes paskolos

Kiekvieni jaunavedžiai prisiekia vienas kitą gerbti ir mylėti tiek varge, tiek ir laimėje, tačiau nemaža dalis neseniai susituokusių porų pernelyg mažai dėmesio skiria savo bendrų finansų valdymui. Būtent tai dažnai lemia dideles finansines problemas. Todėl labai svarbu, kad jaunavedžiai labai daug dėmesio skirtų savo finansams ir nedarytų brangiai kainuojančių klaidų. Juk bendro gyvenimo pradžioje neretai kreipiamasi ir dėl ilgalaikes paskolos ar prisiimama kitų finansinių įsipareigojimų.

Pradėkite kalbėti apie pinigus

Tai geriausia padaryti dar prieš susituokiant, tačiau jei vis dėlto to nepadarėte, po vestuvių kaip įmanoma greičiau savo finansus aptarkite su savo antrąja puse. Būtina įvertinti, kiek santaupų turite ir kokie finansiniai įsipareigojimai slegia jūsų pečius. Galbūt jums buvo pagelbėję greitieji kreditai ir kiekvieną mėnesį mokate įmokas kreditoriams? O gal esate įsigiję tam tikrus pirkinius lizingu? Visa tai yra labai svarbūs veiksniai. Žinoma, nereikėtų pamiršti aptarti ir tai, kaip planuojate paskirstyti ir valdyti bendrą šeimos biudžetą.

Pavyzdžiui, kai biudžetas yra bendras, labai svarbu, kad dėl didesnės vertės pirkinių būtų tariamasi kartu. Tokiu atveju išvengsite įvairių nesusipratimų ir pykčių.

Užsirašykite savo tikslus

Kai nustatėte savo finansinį statusą, drauge aptarkite ilgalaikius finansinius tikslus. Pavyzdžiui, ar jūs planuojate sulaukę tam tikro amžiaus nebedirbti? Ar norite kaip įmanoma greičiau padengti visas gautos ilgalaikes paskolos įmokas ir tapti visiškai finansiškai nepriklausomais? O gal puoselėjate viltis pradėti savo nuosavą verslą?

Būtinai užsirašykite visus savo bendrus tikslus – tai padės nenukrypti nuo kelio, ypač tuomet, jei reguliariai juos peržvelgsite ir sistemingai judėsite pirmyn.

Nuspręskite dėl banko sąskaitų

Jungtinė/bendra banko sąskaita turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų, todėl iš anksto reikėtų nuspręsti ar rinksitės bendrą banko sąskaitą ar turėsite atskiras. Nei vienas iš šių pasirinkimų nėra prastas. Bendra sąskaita gali gerokai palengvinti jūsų finansus ir sustiprinti pasitikėjimą vienas kitu. Tai taip pat gali būti labai vertingas pasirinkimas, jei vienas iš sutuoktinių nusprendžia daugiau laiko skirti vaikų auginimui, dėl ko sumažėja atskiras vieno šeimos nario biudžetas.

Žinoma, tam tikras nepriklausomybės ir savarankiškumo lygis visuomet yra labai svarbus kiekvienam iš sutuoktinių, tačiau tai taip pat gali būti priežastis nuslėpti tam tikrus pirkinius ar netinkamus įpročius. Situacijų gali būti labai daug ir įvairių, todėl bet kuriuo atveju verta apie tai pakalbėti ir nuspręsti, koks variantas jums yra tinkamiausias.

Greitieji kreditai

Suformuokite fondą neplanuotoms išlaidoms

Jei dar nepradėjote kaupti neplanuotoms išlaidoms, tuomet tai turėtų būti viena iš prioritetinių užduočių. Toks fondas yra skirtas įvairiems nemalonumams išspręsti – juk niekada negalime žinoti, kas nutiks rytoj ir su kokiais nepatogumais teks susidurti. Pavyzdžiui, galbūt suges jūsų transporto priemonė, susidursite su sunkia liga, įvyks stichinė nelaimė, prireiks atlikti būsto remontą ir kt. Pasistenkite sutaupyti tokią sumą, kuri prilygtų apytiksliai 6 mėnesių jūsų bendroms išlaidoms. Tai suteiks jums daugiau saugumo.

Turėkite aiškų biudžetą

Viena iš užduočių, kurios negalite pamiršti, tai aiškaus biudžeto nustatymas. Nuspręskite, kokias išlaidas galite patirti. Biudžetą suskirstykite į atskiras kategorijas, pvz., komunalinės išlaidos, įvairūs mokesčiai, maistas, kuras, pramogos ir kt.

Kai tai atliksite, kiekvieno mėnesio pabaigoje peržiūrėkite patirtas išlaidas ir įvertinkite ar neperžengėte savo nustatyto biudžeto. Jei laikysitės savo pačių nustatytų taisyklių, galėsite kur kas lengviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, suformuoti nenumatytiems atvejams skirtą fondą ir jaustis saugiau dėl bet kokių galimų nepatogumų.

Taigi, jei nepamiršite šių jaunavedžiams puikiai tinkančių ir labai svarbių patarimų, nei ilgalaikes paskolos, nei greitieji kreditai ar bet kurie kiti finansiniai įsipareigojimai nesukels jokių papildomų rūpesčių ir po savo kojomis leis lengviau sukurti tvirtą finansinį pagrindą.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt