7 asmeninių finansų valdymo patarimai

Asmeniniai finansai

Nuo minimalias pajamas gaunančių, iki tikrų milijonierių – kiekvienas jaučia, kad jam trūksta bent kelių papildomų eurų tam, kad pasiektų gyvenimo pilnatvę. Tačiau daugiau pinigų ne visuomet išspendžia šį klausimą. Neretai patiriama kur kas daugiau išlaidų nei iš tikrųjų reikėtų. Tai problema, kurią reikia išmokti spręsti, o tam puikiai padeda pinigų valdymo įgūdžiai, kurie gali būti išugdyti bėgant laikui. Todėl, jei jums nesvetima ši situacija, pats metas įsisavinti keletą naudingų patarimų.

Nustatykite savo tikslus

Tikslai

Ne visuomet daugiausiai išleidžiama brangiems „žaisliukams“, kurie sustiprina mūsų ego. Didžioji dalis pinigų gali būti išleisti ir visiškai kitose srityse, pvz., brangiems skaitmeninės televizijos paketams, restoranams, drabužiams ir kt. Tai tik vos keli pavyzdžiai iš tūkstančių.

Tikslų nustatymas sukuria efektyvų mechanizmą, kuris padeda prislopinti impulsą, įtakojantį mums nereikalingų daiktų pirkimą. Jei tinkamai suplanuosite savo išlaidas, jūs galite pasiekti nuostabių rezultatų. Tai tikrai nereiškia, kad jūs nebegalėsite svajoti ir įgyvendinti savo svajonių. Viskas yra priešingai – jei optimizuosite dabartines išlaidas, galėsite sutaupyti kur kas daugiau, tokiu būdu įgyvendindami savo senas svajones. Todėl visų pirma jūs turite rasti priežastį NEIŠLEISTI SAVO PINIGŲ pirkiniams, kurių jums iš tikrųjų visiškai nereikia.

Sudarykite savo tikslų sąrašą ir patiriamas išlaidas suskirstykite pagal prioritetus. Sudarykite trumpalaikį, vidutinio laikotarpio ir ilgalaikį planą. Tai padės lengviau judėti pirmyn ir susidurti su mažiau kainuojančiais praradimais.

Sekite išlaidas

Išlaidos

Vienintelis būdas sumažinti savo patiriamas išlaidas – tai žinojimas, kam išleidžiame savo pinigus. Skirkite šiek tiek daugiau laiko bandydami sekti kiekvieną išleidžiamą centą. Rytinis laikraštis? Kavinėje išgertas kavos puodelis prieš einant į darbą? Kramtomoji guma įsigyta spaudos kioske? Fiksuokite absoliučiai visas išlaidas.

Tačiau, kai tai darysite pirmą kartą, nebandykite savo išlaidų sumažinti. Elkitės natūraliai – taip, kaip tai darote kiekvieną dieną. Mėnesio pabaigoje žinosite, kokių išlaidų galite atsisakyti, tokiu būdu padidindami savo mėnesinį biudžetą.

Greitos paskolos internetu

Greitos paskolos internetu

Jei šiuo metu jūsų finansinė padėtis yra pakankamai sudėtinga ir neturite jokios galimybės gauti papildomų lėšų įgyvendindami įvairius papildomus užsakymus, tuomet galite kreiptis dėl greitos paskolos internetu. Žinoma, šiuo atveju turime galvoje mažomis palūkanomis pasižyminčias paskolas. Kadangi kredito bendrovių pasirinkimas yra didžiulis, netruksite rasti daug patrauklių greitųjų paskolų pasiūlymų. Jums nėra būtina mokėti didžiules palūkanas ir kitus papildomus mokesčius – greitos paskolos internetu šiandien gali būti labai nebrangus pasirinkimas.

Be abejo, jei jums pagelbėjo greitos paskolos internetu, tiek minėtas tikslo užsibrėžimas, tiek ir išlaidų sekimas yra neatsiejami veiksniai, kurie turės tiesioginės įtakos sklandžiam gautos paskolos grąžinimui.

Paskolų refinansavimas

Paskolu refinansavimas

Turėdami ne vieną finansinį įsipareigojimą skirtingiems kreditoriams, galite kreiptis į paskolų refinansavimo paslaugas teikiančias kredito bendroves. Paskolu refinansavimas padeda išvengti pernelyg didelių išlaidų, tenkančių skirtingų paskolų grąžinimui. Ne viena kredito bendrovė suteikia galimybę refinansuoti kur kas daugiau nei dvi paskolas, todėl kreipdamiesi dėl šių finansinių paslaugų – apjungsite visas turimas paskolas ir galiausiai palankesnėmis sąlygomis jas grąžinsite vienam pasirinktam kreditoriui.

Tikslingas taupymas

Taupymas

Tai dar vienas finansų valdymui svarbus elementas. Taupyti vien tik todėl, kad tai pataria jūsų tėvai ar seneliai – nėra tikslinga. Tuo tarpu, jei taupote tikslingai, galiausiai galite tikėtis kur kas didesnės pridėtinės vertės. Tai reiškia, kad kiekvienas į šalį atidedamas euras turi būti skirtas konkrečiam tikslui įgyvendinti. Pavyzdžiui, galbūt jus jau seniai domina tam tikra investicinė sritis, tačiau jums trūksta papildomų investicinių lėšų? Jei taip, tuomet kiekvieną mėnesį į šalį atidėkite reikiamą pinigų sumą, kol galiausiai turėsite pakankamą investicinį biudžetą.

Pakeiskite savo įpročius

Įpročiai

Bene kiekvienas žmogus turi įvairių žalingų įpročių, kurie neigiamai veikia ne tik pačią gyvenimo kokybę, tačiau ir asmeninį biudžetą. Pastebima, kad tuomet, kai pašalinami žalingi įpročiai – žmonių kišenės gerokai papilnėja. Todėl, jei pastebite, kad pastaruoju metu pernelyg dažnai mėgaujatės nesveiku maistu, nevengiate įsigyti alkoholinių gėrimų ar labai daug rūkote – pasistenkite šių įpročių atsikratyti. Kai tai padarysite, galite neabejoti, kad jūs sutaupysite bent trečdalį visų savo kiekvieną mėnesį uždirbamų pajamų.

Galvokite apie savo ateitį

Ateitis

Negyvenkite tik šia diena – kaip rekomenduoja daryti kai kurie pozityvaus mąstymo propaguotojai. Turite visuomet galvoti apie savo ateitį, tokiu būdu sistemingai įgyvendindami užsibrėžtus tikslus, kurie galiausiai jums sukurs tvirtą finansinį pagrindą ir padės įgyvendinti didžiausias svajones.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt