Paskolos studentams: skolintis ar ne?

Read More

Studijų laikai – pats geriausias metas kiekvieno jauno žmogaus gyvenime: mezgasi naujos pažintys, atsiranda naujų draugų, tarp sesijų ir studijų vyksta vakarėliai ir kitos linksmybės. Visgi, dažno studento problema – amžinas pinigų stygius, todėl jauni žmonės dažnai susivilioja pasinaudoti kredito bendrovių teikiamomis paslaugomis.  Kai kurie pasakytų, kad tai labai neatsakingas žingsnis, bet ar tikrai paskolos studentams tokios blogos?

Tikrai ne, jei…

Skolinamasi nedidelė pinigų suma ir yra suvokiama, kad paskola – tai finansinis įsipareigojimas, nuo kurio nepavyks pasislėpti. Net ir greitos paskolos gali tapti rimta problema, jei jaunuolis gerai nepagalvoja, iš kokių pinigų jis susimokės mėnesines įmokas ir palūkanas. Be to, jei skolinamasi trūkstama pinigų suma išties rimtam pirkiniui, pavyzdžiui, naujam nešiojamam kompiuteriui, kurio reikia studijoms, tokį žingsnį galima visiškai pateisinti. Visgi, visada svarbu apmąstyti ar paskola studentams neapkartins jaunuolio ar jo tėvų gyvenimo.

Blogas pasirinkimas, jei…

Jauni žmonės, pajutę laisvę nuo tėvų, labai dažnai paleidžia gyvenimo vadeles iš rankų ar tiesiog dar gerai nežino tikrosios pinigų vertės.  Paprasčiau tariant, pinigai neatsakingai leidžiami vakarėliams, alkoholiniams gėrimams, naktiniams klubams, greitam maistui ir pan.  Tad nieko nuostabaus, kad jau po pirmųjų dviejų savaičių (geriausiu atveju) universitete studentas nebeturi nė cento. Žinoma, tokioje situacijoje nelabai norisi prašyti tėvų papildomų pinigų, nes gimdytojams kils klausimas, kur jis spėjo išleisti jam duotus dienpinigius. Taigi, taip įvykus, dažnas jaunuolis susigundo kreditorių pasiūlymais, o tai blogas spendimas. Greitos paskolos internetu gali pagelbėti įsigyti naują daiktą, išgyventi iki kitos algos, tačiau lengvai gautų pinigų nereiktų švaistyti pramogoms, nes kitą mėnesį vėl lauks tas pats scenarijus: dienpinigiais padengiama paskola ir vėl skolinamasi, nes nebėra iš ko gyventi.  Užburtas ratas… Dar blogiau, jei studentas vėl skolinasi, norėdamas padengti jau turimą įsiskolinimą. Taip galima susigadinti kredito istoriją ir ateityje, kai išties reikės didelės paskolos, jos niekas neduos.

Pigiausios paskolos išties praverčia, jei skolinamasi atsakingai, todėl tėveliai jau nuo mažų dienų savo atžalą turėtų mokyti taupyti ir vertinti pinigus, nes jie kaip žinia ant medžių neauga.

Pigiausios paskolos aktualios kiekvienam besiskolinančiajam

Read More

Kai pristinga pinigų, ne visada pavyksta išvengti skolinimosi, ir tokiu atveju gana dažnai tenka ieškoti, kas galėtų suteikti paskolas pačiomis geriausiomis sąlygomis. Pigiausios paskolos yra būtent tai, kas domina daugelį besiskolinančiųjų, taigi, kaip atrasti tinkamiausius pasiūlymus, ir išvengti didelių paskolos mokesčių?

Pirmiausia raskite geriausius pasiūlymus

  • Ypatingos skolinimosi sąlygos neretai yra siūlomos tiems asmenims, kurie planuoja skolintis pirmą kartą. Visada galėsite rasti tokią įmonę, kuri leistų gauti paskolą tikrai labai palankiomis sąlygomis, ir paieška neatims pernelyg daug jūsų brangaus laiko;
  • Galite rasti tokių internetinių svetainių, kuriose yra pateikiami įvairių greitųjų kreditų bendrovių palyginimai. Čia galėsite rasti informacijos, kokia yra galima pinigų suma, kurią leidžiama pasiskolinti, koks minimalus bei maksimalus paskolos terminas, kokia yra palūkanų norma, ir t.t. Tai visada gali padėti daug greičiau pasirinkti tam tikrą paskolos tiekėją be didelių pastangų;
  • Kartais klientus domina paskolos studentams, ir tokiu atveju ieškoma, kokios bendrovės galėtų pateikti geriausią pasiūlymą. Svarbu žinoti, kad tokias paskolas siūlo tikrai ne visos įmonės, todėl galimybės bus šiek tiek siauresnės.

Ką dar svarbu įvertinti?

Pigiausios paskolos internetu kainuos brangiau, jei vėluosite grąžinti pasiskolintą pinigų sumą. Kiekviena paskolas teikianti bendrovė yra numačiusi, kokio dydžio delspinigiai bus skaičiuojami, jei nespėsite paskolą grąžinti laiku. Kai kurios įmonės suteikia galimybę mokėjimo terminą atidėti, tačiau tai gali kainuoti papildomai. Prieš nuspręsdami, kokią įmonę vertėtų pasirinkti, įvertinkite, kokios yra paskolos grąžinimo sąlygos, ir kas nutiktų, jei paskolos nepavyktų grąžinti laiku.

Kaip pateikti paraišką?

Kai būsite nusprendę, kokia paskolas teikianti įmonė galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius, beliks pereiti prie paraiškos pildymo, kam tikrai nereikės paskirti pernelyg daug brangaus laiko. Taigi, kaip tai atlikti?

  • Pasirinkę tinkamiausią paskolas teikiančią bendrovę turėsite užsiregistruoti jos internetinėje svetainėje. Čia reikės nurodyti informaciją apie gaunamas pajamas, asmens kodą, ir t.t. Taip pat pirmą kartą imantiems paskolą reikia patvirtinti asmens tapatybę – tą galima padaryti naudojantis internetine bankininkyste;
  • Kai jūsų duomenys bus patvirtinti, galėsite užpildyti paraišką – reikės pasirinkti pinigų sumą, kurią norite pasiskolinti, ir terminą, per kurį įsipareigosite paskolą grąžinti. Tai atlikus beliks sulaukti, kada bus priimtas sprendimas – apie tai būsite informuoti telefonu arba elektroniniu paštu. Jei paskola bus suteikta, pinigai netrukus pasieks jūsų banko sąskaitą.

Svarbu žinoti, kad paskolos nėra teikiamos tiems asmenims, kurie praeityje nėra įvykdę savo finansinių įsipareigojimų. Kiekvienu atveju yra tikrinama asmens finansinė istorija, todėl labai svarbu tai, kad ji būtų „švari“. Nesvarbu, kokio tipo paskola bus imama, visada būtina įvertinti, ar jos grąžinimas nesudarys tam tikrų sunkumų – net ir tada, jei imamos pigiausios paskolos ar paskolos studentams, į tai svarbu žiūrėti kaip į rimtą finansinį įsipareigojimą.

Ar esate tikri, kad mokate tinkamai elgtis su pinigais?

Ar žinote, kas yra asmeninių finansų valdymas? Ar žinote, kaip reikėtų valdyti ir paskirstyti savo pinigus? Ar žinote, kaip kontroliuoti ir stebėti savo išlaidas? Tokių ir panašių klausimų galima užduoti dar daugybę. Ir nors į didžiąją dalį jų begalė žmonių atsakytų teigiamai, tai nebūtų visiška tiesa. Trumpiau tariant, didelė dalis žmonių save tiesiog apgaudinėja, bandydami tiek sau, tiek ir kitiems įteigti, kad jie moka elgtis su pinigais ir asmeninių finansų valdymas jiems nekelia jokių nepatogumų. Kaip bebūtų, tikroji situacija yra kur kas liūdnesnė ir prastesnė. Faktai rodo, kad bėgant metams vis didesnei daliai žmonių tenka susidurti su asmeninių finansų trūkumu ir įvairiais sunkumais. Todėl reikėtų kur kas dažniau ir išsamiau kalbėti apie finansinių klausimų sprendimą.

Greitieji kreditaiPavyzdžiui, nemaža dalis žmonių teigia gyvenantys „nuo atlyginimo, iki atlyginimo“. Tai reiškia, kad tokiais atvejais jų mėnesinės pajamos yra pakankamai žemos, todėl jie negali sau leisti daugiau. Suprantama, kad tai yra labai sudėtingi atvejai, kadangi žmonės neturi galimybės dalies gaunamų pinigų atidėti į šalį ir taupyti vienam ar kitam tikslui. Tuomet neretai gelbsti greitieji kreditai, kurie padeda bent trumpam padidinti kišenėje turimą pinigų sumą, su kuria gali būti bandoma nuveikti daugiau nei įprastai.

Kita vertus, reikėtų atminti, kad anaiptol ne kiekvienas žmogus gautą kreditą panaudoja tikslingai ir tinkamai. Svarbu suprasti, kad kreditai yra finansiniai įsipareigojimai kreditoriams, todėl jei jūs nenorite, kad gautas kreditas pabrangtų ir jūs susigadintumėte savo kredito istoriją, į tokias paslaugas turėtumėte žvelgti labai atsakingai.

Šiandien kreditai Lietuvoje yra labai populiarios finansinės paslaugos. Jomis naudojasi tiek pavieniai asmenys, tiek ir verslo atstovai. Todėl, kai yra toks didelis skirtingų kreditorių pasirinkimas, nėra sudėtinga išsirinkti tuos, kurie geriausiai atitinka jūsų lūkesčius. Be to, didelis asortimentas ir palankios sąlygos padeda neprašauti pro šalį ir savo laikinus finansinius nepatogumus išspręsti dar efektyviau. Todėl kaskart susidūrę su vienokiais ar kitokiais finansiniais sunkumais pirmiausia pagalvokite, ką galite padaryti, kad jūsų situacija taptų geresnė.

Paskola internetu, kai iki atlyginimo liko dar daug laiko

Ar kada nors bandėte kreiptis dėl paskolos internetu? Ne? Tačiau šiandien apie tai intensyviai galvojate, nes matote, kad pinigai, esantys jūsų piniginėje, vis greičiau senka, o iki būsimo atlyginimo dar liko bene pusė mėnesio? Tuomet vertėtų pasidomėti, kokia paskola internetu jums būtų palankiausia. Trumpiau tariant, galite rinktis iš skirtingų kreditorių taikomų pasiūlymų, todėl jei norite, kad paskola internetu, dėl kurios kreipsitės, pasižymėtų mažiausiomis palūkanomis ir jums priimtiniausia grąžinimo tvarka, rinkitės neskubėdami.

Paskola internetuŽinoma, jums gali atrodyti nepraktiška lankytis kiekvienos Lietuvoje veikiančios kredito bendrovės tinklalapyje, bandant atrasti geriausius paskolų pasiūlymus, tačiau to ir nebūtina daryti. Jūs galite naudotis informaciniais paskolų tematikos internetiniais tinklalapiais, kuriuose pateikiami kredito bendrovių sąrašai, kartu su jų taikomais paskolų pasiūlymais. Tai leidžia lengviau atsirinkti tai, kas jums yra tinkamiausia. Be to, tai taupo ir jūsų brangų laiką.

Taigi, tuomet, kai rasite jums palankiausius kreditorius, apsilankykite jų internetiniame tinklalapyje. Neretai juose veikia preliminarios paskolų skaičiuoklės, kurios leidžia bendrais bruožais įvertinti, kokias palūkanas reikėtų mokėti gavus tam tikro dydžio paskolą pageidaujamam laikotarpiui. Be abejo, minėtos skaičiuoklės nėra labai tikslios, kadangi kiekviena situacija yra individuali – ypač, jei vartotojai yra nuolatiniai klientai. Kita vertus, net jei dėl paskolos internetu kreipsitės pirmą kartą, taip pat galite pasinaudoti labai palankiais pasiūlymais, pvz., kuomet nėra taikomos jokios palūkanos.

Kaip bebūtų, kreditorių tinklalapiuose taipogi rasite ir informaciją, susijusią su paskolų grąžinimo tvarka. Be to, pasidomėkite ir atvejais, kuomet yra taikomi delspinigiai. Visa ši informacija padės jums priimti kur kas labiau apgalvotą sprendimą, padedantį išvengti bet kokių galimų nepatogumų.

Tuo tarpu, jei pasirinkimo proceso metu jums kils papildomų klausimų, nebūtina patiems ilgai ir nuobodžiai sukti galvą, kaip juos išspręsti – visuomet galite nieko nelaukę tiesiogiai susisiekti su pasirinktos kredito bendrovės konsultantais, kurie suteiks jums profesionalią konsultaciją. Todėl jei šiandien jums reikia paskolos, ją gauti galite labai greitai – tam nebėra jokios būtinybės keliauti į fizinius kreditorių filialus, pildyti daugybę dokumentų ar labai ilgai laukti kredito bendrovės atsakymo.

Ilgalaikiai kreditai bedarbiams Lietuvoje neišduodami

ilgalaikiai kreditai bedarbiamsIlgalaikiai kreditai bedarbiams Lietuvoje veikiančiose kredito įstaigose nėra taip lengvai suteikiami, o dažniausiai jų praktiškai neišduoda niekas. Tai akcentuojama dėl to, kad bedarbiai asmenys anksčiau buvo vieni dažniausių kredito įstaigų klientų, kurie neapgalvotai imdavo paskolas ir jų vėliau negrąžindavo. Skolos nebuvo grąžinamos dėl paprastos priežasties – bedarbiai nedirba, o tai reiškia, kad jie ir pajamų negauna. Dėl to pernai jau įsigaliojo įstatymų pataisos, kurios nebeleidžia tokiems asmenims gauti paskolų tiek internetu, tiek ir bankuose ar kitose vietose. Kreditoriai dabar turi įvertinti asmens pajamas, o jeigu asmuo jų negauna, tada jo kredito paraiška turi būti atmesta be jokių abejonių.

Dabar kreditai bedarbiams nesiūlomi ir dėl to, kad bedarbiai asmenys nutraukia darbo stažą.

Paprastai kalbant, kuomet įsigaliojo prievolė tikrinti asmenų pajamas pagal paskutinius keturis mėnesius, dauguma bedarbių tiesiog suklydo registruodamiesi darbo biržoje, nes tai tik parodo, kad jie nebedirba ir jokio pajamų šaltinio nebeturi. Paprastai kalbant, bedarbiai asmenys turi statusą, kuris matomas visiems kredito teikėjams, kuriems buvo pateiktas prašymas dėl paskolos išdavimo. Kadangi bedarbis asmuo negauna pajamų, tai jis paskolos irgi negalės gauti, tačiau reikia pabrėžti, kad išsiregistravimas iš darbo biržos irgi neduos naudos, nes po to išsiregistravimo asmuo privalės dirbti keturis mėnesius, jog turėtų ką parodyti kreditoriams.

Ilgalaikiai kreditai bedarbiams anksčiau buvo išduodami lengviau, nes vis dėlto – įmokos buvo mažesnės nei trumpalaikių kreditų, tačiau dabar šie asmenys paskolų gauti negali dėl įstatymų tvarkos. Nesvarbu, kad asmuo gauna kažkokias pajamas – nelegalios pajamos nesuteikia teisės gauti paskolų.

Visi ilgalaikiai kreditai bedarbiams siūlomi nebent tik per privačius pasiūlymus.

Bedarbiai asmenys turėtų tiesiog pasižiūrėti į privačius pasiūlymus, nes pasitaiko atvejų, kuomet nedirbantys asmenys gauna paskolas iš privačių žmonių. Tačiau reikia žinoti ir tai, kad tie privatūs asmenys neretai gudrauja – jie reikalauja vekselio pasirašymo arba turto įkeitimo, o tai gali suketi pavojų jūsų finansams. Jeigu skolinsitės privačiai, tai būtinai įvertinkite visą skolinimosi riziką, nes kitu atveju vis tiek neišvengsite įsipareigojimų vykdymo.

Kodėl patogu naudotis įmonių katalogais?

imoniu katalogasTurėti gerą įmonių katalogą, kuriame galite greitai rasti norimas paslaugas teikiančias įmonės yra iš tiesų patogu ir šiais laikais be to sunku apsieiti. Įmonių katalogas veikia labai paprastai – jūs tiesiog užeinate į tinklapį ir į paieškos laukelį galite įvedinėti užklausas – pagal norimus raktažodžius, pagal įmonės adresą, kodą arba pavadinimą.

Patogiausia ieškoti – pagal veiklos sritį

Jeigu ieškote naujų partnerių arba jums tiesiog reikia konkrečios paslaugos ar prekės, galite ieškoti įmonių pagal veiklos sritį. Tai yra labai patogu padaryti, kadangi puslapio direktorija yra suskirstyta būtent tokiu principu – paspaudę ant konkrečios srities (pavyzdžiui, technologinių įrenginių), jūs matysite visas įmones, registruotas Lietuvoje – pagal abėcėlės tvarką, tačiau taip pat galite matyti rezultatus pagal jus dominantį miestą. Taip pat įmanoma filtruoti rezultatus ir pagal tai, kokio dydžio yra ta įmonė – kiek ten dirba darbuotojų.

Gerame įmonių portale galima rasti ne tik didelį sąrašą Lietuvoje veikiančių įmonių, tačiau ir taip pat naudingų straipsnių bei teisinių aktų, kurie yra susiję su verslu. Tai yra informacija, kuri reikalinga ne tik tinklapio lankytojams, kurie ieško paslaugų ar prekių, tačiau taip pat ir pačių įmonių savininkams. Todėl, jeigu įmonių katalogas yra labai dažnai lankomas žmonių, kiekvienam verslininkui yra itin naudinga turėti ten savo vietą.

Kaip užsiregistruoti į įmonių katalogą?

Norite, kad jūsų įmonės vardas ir svarbiausia informacija apie ją būtų įmonių kataloge? Tai padaryti labai paprasta – jums tereikia paieškoje susirasti savo įmonę – įvedę įmonės pavadinimą, turėtumėte ją rasti, o tuomet tiesiog paspauskite mygtuką „atnaujinti informaciją“ – būsite nukreipti į puslapį, kur galėsite užpildyti svarbiausią informaciją apie savo įmonę ir jau greitai ta informacija bus patvirtinta ir matoma visiems svetainės lankytojams.

Kokius dalykus rekomenduojama pateikti atnaujinant informaciją? Visų pirma, peržvelkite, ar yra nurodyti teisingi jūsų įmonės kontaktiniai duomenys. Ne tik adresas ar telefono numeriai, tačiau taip pat elektroninis paštas, jūsų įmonės oficialus tinklapis. Taip pat galite pridėti ir Facebook paskyrą ar kitų socialinių tinklapių paskyras, jeigu dažnai bendraujate su klientais tokiu būdu.

Labai svarbu tinkamai prisistatyti – aprašyti, kuo jūsų įmonė užsiima, taip pat pristatyti jos gaminamus produktus ar veiklos sritį. Turėkite omenyje, kad šie dalykai turi būti unikalaus turinio – jūs negalite tiesiog nukopijuoti „apie mus“ puslapio iš savo oficialaus tinklapio – turite pateikti unikalų aprašymą. Taip jūs galėsite greičiau surasti potencialių klientų internetiniame įmonių kataloge ir atrodysite tikrai pasiruošę viešajai erdvei.

Negana to, jūs galėsite dažnai atnaujinti informaciją, jeigu tik to panorėsite. Pavyzdžiui, jeigu kuriam nors produktui paskelbsite akciją, galėsite apie tai pranešti ir įmonių kataloge, kad potencialūs pirkėjai iš karto matytų, kokius pasiūlymus jūs teikiate. Prie įmonės ir jos veiklos aprašymo taip pat galima pridėti klipus iš Youtube, taip pat galite įkelti nuotraukas ir išvardinti visą jūsų įmonės asortimentą kartu su detaliais aprašymais.

Kaip matote, įmonių katalogas yra iš tiesų naudinga vieta verslininkams, kurie nori, kad jų įmonė būtų geriau matoma.

Kreditų bendrovės nurodo: paskolas gauti gali ne visi

kreditu bendrovesInternete ieškantiems geriausias paskolų palūkanas siūlančių bendrovių rekomenduojama atsižvelgti ir į kitas skolinimosi sąlygas, nes nuo jų priklauso ir būsimų mėnesio įmokų dydžiai. Kiekviena paskola reikalauja gauti ir tam tikras pajamas, o kokio dydžio jos reikalingos – priklauso nuo palūkanų, kredito grąžinimo termino bei įmokų dydžio. Tinklapis paskolas.eu pataria labiau dairytis į ilgalaikes paskolas, o ne į tuos pasiūlymus, kuriems taikomos abejotinos akcijos. Štai, nemokamus kreditus norintys gauti asmenys dažnai pasirenka tokius pasiūlymus, kai už pirmuosius mėnesius nereikia mokėti palūkanų. Blogiausia tai, kad asmenys nepasižiūri kokias palūkanas teks mokėti kai praeis tas nemokamas periodas.

Visos paskolos turi būti pasirenkamos tik po nuodugnių skaičiavimų.

Jeigu ketinate imti kažkokio dydžio paskolą, tai jums būtina prieš tai paskaičiuoti ar tikrai sugebėsite tą paskolą grąžinti laiku, nes kitaip gali kilti problemų arba tiesiog būsite be reikalo sugaišę savo laiką. Matote, kreditų bendrovės dabar turi pačios apskaičiuoti asmens skolinimosi galimybes. Jos turi remtis gauta informacija iš įvairių institucijų bei paties kliento. Kuomet asmuo nori pasiskolinti pinigų, jis internetu pateikia savo asmeninius duomenis bei nurodo turimus įsipareigojimus ir gaunamas pajamas. Tokių duomenų pakanka kreditingumo įvertinimui. Pabrėžtina, kad kreditingumo vertinimas yra tokia procedūra, kurios nepavyks išvengti nei vienam besiskolinančiam fiziniam asmeniui.

Dabar kiekviena kreditų bendrovė yra įsipareigojusi prieš kredito išdavimą nuodugniai išanalizuoti asmens skolinimosi galimybes. Tai reiškia, kad be minėto kreditingumo įvertinimo joks asmuo negali gauti paskolos. Kredito bendrovės tiesiog kruopščiai paskaičiuos ar jūs tikrai galėsite grąžinti pasirinkto dydžio paskolą.

Paskolos turi būti pasirenkamos atsižvelgiant ir į jų grąžinimo laikotarpį.

Aukščiau minėtas paskolos grąžinimo laikotarpis yra be galo svarbus, nes jis daro nemažą įtaką mėnesio įmokų dydžiui. Tarkime, jeigu jūs skolinatės nemažą sumą vos dviem mėnesiams, tai logiška, kad jums kas mėnesį teks sumokėti labai dideles įmokas, todėl vargu ar gausite tokią paskolą, jeigu gaunamos pajamos bus per mažos. Bet, jeigu analogiško dydžio paskolos sumą grąžintumėte per kelis metus, tai tokia paskola būtų išduodama lengviau. Ilgalaikių kreditų bendrovės tiesiog nurodo mažesnes palūkanas, jeigu skolos grąžinimo terminas ilgėja. Tad, jeigu norite gauti didelę paskolą, tai jokiu būdu nesirinkite poros ar kelių mėnesių grąžinimo laikotarpį, nes už tokius laikotarpius dažniausiai tenka mokėti nemažas įmokas ir svarbiausia – tenka atseikėti nemažas sumas palūkanų sumokėjimui. Trumpalaikių paskolų palūkanos visuomet buvo didžiausios – jos tokios yra ir dabar.

Kreditų bendrovės nurodo, kad besiskolinantys asmenys turi atitikti ir kitus reikalavimus.

Lietuvoje skolinimo tvarka yra paprasta – kreditų bendrovės paskolas išduoti gali tais atvejais, jeigu besiskolinantis asmuo yra pilnametis. Taip pat klientams taikomas reikalavimas turėti švarią kredito istoriją. Klientai turi būti nuolatiniai LR gyventojai. Tad, kruopščiau pasidomėkite skolinimo tvarka.

4 veiksniai, svarbūs kiekvienam verslui

Imones steigimas

Prieš dešimt, penkiolika ir daugiau metų žmonės buvo kur kas labiau susikaustę ir ne tokie atviri naujovėms. Į nuosavo verslo kūrimą ir su tuo susijusius aspektus jie būdavo linkę žvelgti labai atsargiai ir su didelėmis abejonėmis. Nepasitikėjimas savimi, informacijos trūkumas, netikrumo jausmas ir kiti neigiami veiksniai nulemdavo jų sprendimus, likti etatiniame darbe ir nebandyti savo laimės nuosavo verslo kūrime. Tačiau tokie laikai jau praeityje. Šiandien situacija yra visiškai pasikeitusi. Kiekvienas, kuris nori tapti savo gyvenimo šeimininku ir nebedirbti seniai pabodusio darbo, gali tai padaryti kur kas paprasčiau ir greičiau. Imones steigimas šiomis dienomis gali būti įgyvendintas labai sparčiai ir sklandžiai, todėl žengti pirmuosius žingsnius link savo išsvajoto tikslo nebėra taip sudėtinga, kaip buvo anuomet.

Žinoma, nereikėtų suprasti klaidingai – įmonės steigimas nėra vienintelė užduotis, kurią reikia išspręsti norint vystyti pasirinktą komercinę veiklą. Sėkmingam ir perspektyviam verslui reikia kur kas daugiau. Taigi, ko neturėtų pamiršti nei vienas pradedantysis verslininkas?

  • Išlaidos ir biudžeto formavimas. Kas turi didžiausią įtaką kiekvienos įmonės pelningumo mažėjimui? Taip, tai yra išlaidos!Net jei šią akimirką viena ar kita įmonė yra labai pelninga, tai dar nereiškia, kad taip bus visuomet – ypač, jei įmonės biudžetas yra paskirstomas netinkamai ir pradedama labai išlaidauti. Tiesą sakant, tokių atvejų pasitaiko labai daug ir dažnai. Pradedantieji verslininkai, kurie pajunta sėkmę, pernelyg atsipalaiduoja ir ima mėgautis pagerėjusiu gyvenimu, tokiu būdu pamiršdami, kad įmonės apyvartines lėšas reikėtų saugoti, o ne jas švaistyti. Žinoma, „saugojimą“ suprantame šiek tiek kitaip. Tai reiškia, kad įmonės savininkas iš jos neturėtų kaskart išimti visų esamų pinigų ir didinti riziką bankrutuoti.
  • Reklama. Keista, tačiau labai didelė dalis verslininkų mano, kad investuoti į reklamą nėra tikslinga. Trumpiau tariant, jie taupo įmonės pinigus, manydami, kad jei investuos į įvairias reklamos priemones, juos praras. Žinoma, norint įsigyti vienokios ar kitokios reklamos, investicijų reikia – tačiau to tikrai nereikėtų vertinti kaip išlaidų. Tai investicija. Jei investuojate, reiškia, kad siekiate pinigus atgauti su kaupu. Todėl, kai kalbame apie naudojimąsi reklama, turime kalbėti ir apie reklamos atsiperkamumą. Jei jūsų verslas nėra unikalus ir visiems labai reikalingas, tuomet jums neabejotinai reikia reklamos. Bene kiekvienoje rinkoje vyrauja labai didelė konkurencija, todėl jei jūs nesate patyrę ir jūsų įmonė veikia tik vos kelis mėnesius, greičiausiai apie jus težino labai nedidelė dalis žmonių. Tai reiškia, kad jums reikia pasirūpinti savo žinomumo didinimu ir naujų klientų pritraukimu.
  • Mokesčiai ir buhalterija. Pastebima, kad nemaža dalis verslo savininkų labai mažai dėmesio skiria savo įmonės buhalterinei apskaitai. Jie mano, kad visais šiais klausimais bus galima pasirūpinti metų pabaigoje, kai reikės pateikti mokestines deklaracijas ir sumokėti mokesčius. Deja, bet tai yra labai didelė klaida. Aplaidi buhalterija sukuria labai daug didelių ir brangiai kainuojančių problemų. Todėl jei norite, kad jūsų verslas klestėtų ir jums netektų susidurti su dideliais rūpesčiais, buhalterine apskaita rūpinkitės nuo pačios pirmos savo komercinės veiklos vystymo dienos.
  • Planavimas ir strategija. Net jei nežadate kreiptis į investuotojus ar kreditorius, verslo plano turėjimas yra tiesiog būtinas. Jūs turite žinoti, koks yra jūsų verslo pagrindinis tikslas ir kaip jo žadate siekti. Jei turėsite profesionaliai parengtą planą ir strategiją, tuomet savo verslą vystyti galėsite kur kas sklandžiau ir efektyviau bei sklandžiau.

Praūžus šventėms, neretai gelbsti greitas kreditas internetu

Greitas kreditas

Praūžus laukiamiausioms metų šventėms, nemaža dalis gyventojų susiduria su viena ir ta pačia problema – pinigų trūkumu. Ir nors labai daug žmonių beprasidedant šventėms save bando įtikinti, kad šiemet pernelyg neišlaidaus, vis dėlto galiausiai būna priešingai ir piniginė ištuštėja akimirksniu, todėl norint, kad tokių nepatogumų nekiltų, visų pirma reikėtų išmokti tinkamai planuoti savo biudžetą ir labai optimaliai paskirstyti išlaidas. Kita vertus, jei šiemet apie tai nepagalvojote, galite apsilankyti http://www.gokreditas.lt/ portale, kuriame greitos paskolos internetu pagalba galėsite atstatyti savo tinkamą finansinę padėtį ir lengviau pajudėti pirmyn. Tačiau dabar pakalbėkime apie tai, kas yra svarbu tinkamam asmeninių finansų valdymui.

Visų pirma, pirmiausia reikėtų išmokti planuoti į ateitį. Tai reiškia, kad žinodami, jog artėja didžiausios metų šventės, turėtumėte pradėti taupyti būsimoms dovanoms. Be abejo, to daugelis nėra linkę daryti. Juolab, kad ir dovanos įprastai perkamos paskutinę akimirką, kai skubama ir priimami labai neobjektyvūs sprendimai, neleidžiantys sutaupyti ir išvengti didelių finansinių nepatogumų. Todėl turite save išmokyti tokius įpročius pakeisti. Pavyzdžiui, kai iki švenčių lieka keli mėnesiai, sudarykite būsimų dovanų gavėjų sąrašą. Kuo jis ilgesnis, tuo daugiau sutaupyti jums reikės, todėl sudarę sąrašą, taip pat šalia kiekvieno jūsų artimo žmogaus parašykite ir apytikslią pinigų sumą, kurią planuojate skirti dovanai. Galiausiai visas šias sumas susumuokite ir matysite tikrąjį rezultatą. Šie skaičiai parodys, kiek turėtumėte atsidėti nuo kiekvieno mėnesio pajamų. Jei tai padarysite, tuomet atėjus šventėms, nejusite didelių finansinių nuostolių ir Naujuosius metus galėsite pasitikti su kur kas storesne pinigine.

Kita vertus, tai tikrai nėra vienintelė užduotis, kurią reikėtų atlikti. Ne ką mažiau svarbu ir įprastiniai jūsų išlaidavimo įpročiai. Pastebima, kad nemaža dalis žmonių nėra linkę taupyti pirkiniams, kurie yra tiesiogiai susiję su pramogomis ir šiltomis bei nepamirštamomis emocijomis. Tačiau šventinė atmosfera ir gera nuotaika dažnai pridaro mums daugiau papildomų nepatogumų, kurie labai akivaizdžiai atsispindi mūsų piniginiame balanse. Jei jausimės pernelyg pakylėti ir skraidysime lyg ant sparnų, mūsų išlaidavimas gali būti labai didelis ir dažnas, o tai tiesiogiai įtakos ir mūsų piniginės turinį.

Todėl reikia labai gerai apgalvoti, ką galite ir ko negalite sau leisti. Jei žinote, kad jūsų kitas atlyginimas bus tik po vieno mėnesio, o per šventes išleisite bene visas savo dabartines santaupas, ką darysite iki naujo atlyginimo mokėjimo dienos likus bene visam mėnesiui? Žinoma, kad galite kreiptis į savo draugus ar giminaičius, prašant pagalbos, tačiau, kam patinka taip elgtis? Akivaizdu, kad tikrai savo artimiesiems nenorime parodyti, kad nemokame tinkamai elgtis su savo pinigais, todėl tokioje situacijoje neretai gelbsti greitas kreditas internetu, kurį gali suteikti įvairios kredito bendrovės.

Kam dažniausiai skolinamės

Paskolos būna įvairiosNors paskolų dabar imame daug ir dažnai, ir gana įvairiems dalykams, tačiau šiokių tendencijų tikrai galime atrasti. Jeigu jums atrodo, kad dažniausiai skolinamasi naujam automobiliui, mobiliam telefonui ar buto remontui, tai toli gražu gali būti ne tiesa. Kita vertus, dažnai besiskolinančiųjų poreikiai tokie įvairūs, jog sunku ir beatrasti kokių nors dėsningumų. Bet vis tik, kokiu tikslu dažniausiai imama paskola statistinio lietuvio biudžetui praturtinti?

Gali skambėti labai keistai, tačiau vis dar daug žmonių skolinasi tik būstui. Nors tai ir pačios didžiausios sumos, ir ilgiausi terminai, neturintys nieko bendro su greitaisiais kreditais, didelei daliai lietuvių paskola būstui yra vienintelis kredito įsipareigojimas viso gyvenimo metu. Kad ir kaip keistai beskambėtų.

Kodėl taip yra? Priežasčių galime sugalvoti gana įvairių. Be abejo, vis dar esame labai konservatyvi tauta paskolų atžvilgiu. Jeigu eilinis amerikietis lizingu perka ir baldus, ir buitinę techniką, ir automobilį, net ir odontologui moka dalimis, tai lietuviai už viską nori atsiskaityti iš karto. Taip atrodo kur kas saugiau ir aiškiau – turi pinigų, gauni ir prekę. Neturi pinigų – gal tuomet ne taip tų naujų baldų ir reikia. Atsargus požiūris, be jokių abejonių, turi ir teigiamų, ir neigiamų bruožų.

Kita vertus, kai jau prireikia savo būsto, sumos pasidaro tokios, jog sutaupyti tikrai nepavyks. Na, nebent vienetams, ir turintiems stiprų tėvų palaikymą. O daugeliui kito kelio kaip tik skolintis ir nelieka. Tad ir gaunasi, jog būsto paskola yra ta, kurios neišvengia daugelis. Tuo tarpu visų kitų kreditų ir lizingų šiokį tokį finansinį raštingumą turintis žmogus gali gana nesunkiai ir išvengti.

Vis tik tenka pripažinti, jog šiais laikais viskas keičiasi. Ne tik norime gyventi kaip vakariečiai, bet ir realiai daromės vis labiau į juos panašūs. Vis dažnesnis yra automobilio pirkimas išsimokėtinai, vis dažniau perkame net telefoną ar keliones už skolintus pinigus. Tokia paskola, žinoma, nėra maloni. Atostogų metu galvoti apie tai, jog už visą tai reikės mokėti ateinantį pusmetį, tikrai nėra smagu. Kita vertus, tai yra būdas patenkinti greičiau už galimybes augančius poreikius. Ilsėtis norime šiltai ir prabangiai, automobilis turi būti bent jau ponaujis, na ir telefono juk reikia gero ir madingo.

Žinoma, labiausiai stebina tokios paskolos, kurios imamos tiesiog vakarėliams, drabužiams ar pramogoms. Dažnai tie keli šimtai eurų taip išlaisvina žmones konkrečiu momentu, jog visai negalvojama, kad reikės juos dar ir grąžinti. Stebint tokius pokyčius ir dėsningumus paskolų rinkoje, galime drąsiai tikėtis, jog skolinsimės dar tikrai daugiau ir dažniau ir ateityje.