Automobilis šeimai – nebūtinai didelis

pagal | 2017/01/28

Minivenas, bet ne Toyota VersoEsame įpratę manyti, jo šeimos automobilis turi būti didelis ir erdvus. Dažniausiai omenyje turimi universalai, minivenai, gal net miestų visureigiai. Yra ir tokių šeimų, kurios renkasi turėti mikroautobusą. Kad tai nėra patogu, sunku paneigti. Tačiau ar tikrai pats racionaliausias sprendimas, irgi atviras klausimas.

Lietuvoje bene populiariausias šeimos automobilis yra Toyota Verso. Didelis, erdvus, pagal komplektaciją gal net septyniu vietų. Vietoj dviejų iš jų galima turėti tikrai didelę bagažinę. Vietos dar mažai – dedamės stogo bagažinę ir nesukam galvos. Į tokį miniveną drąsiai gali tilpti penkių asmenų šeima ir dar šuo. Su visais reikalingais daiktais atostogoms. Na, ar bent nemaža dalim.

Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pastebime, jog šeimos mažėja. Toli gražu ne visi turi tris vaikus, net ir du yra ne toks dažnas reiškinys. Tad natūralu, jog tokiai trijų asmenų šeimai didelio automobilio tikrai nereikia. Na, minivenas ar visureigis be abejo yra patogūs, tačiau ir eksploatacija, ir kuro sąnaudos pareikalaus kur kas daugiau pinigų, nei galėtų. Ypač jei tą automobilį darbo dienomis, kokius devyniasdešimt devynis procentus viso laiko naudojate kaip transporto priemonę į darbą ir mokyklą. Ir dėl to vieno procento atostogoms bei laisvalaikiui laikyti didelę Toyota Corolla Verso nebeatrodo logiška.

Šioje vietoje savo nišą turi dauguma hečbekų. Nors ir nelabai dideli, bet dėl bendro bagažinės ir salono tūrio, reikalui esant, galintys gabenti ir nemažai daiktų, jie populiarėja kaip šeimos automobiliai. Pavyzdžiui – Toyota auris. Ir nedidelis, bet ir nemažas, patogus automobilis keturiems. Jei į atostogų keliones nesivežate bei banglenčių, nei dviračių, drąsiai daiktus sutalpinsite ir į jo bagažinę. Na o pasinaudojus stogo bagažinės teikiamais privalumais, Auris gali tapti ir puikiu penkių asmenų šeimos automobiliu. Jei įsigysite hibridinį šio automobilio variantą, jo naudojimas kasdieniniam važinėjimui į darbą kainuos gal net dvigubai mažiau nei minėtos Toyota Verso. O tai – iš ties puiku.

Kartais šeimos bando verstis ir su kur kas mažesniais automobiliais. Tačiau ar tai geras variantas – atviras klausimas. Kita vertus, protingai paskirsčius tiek turimus laiko ir finansinius išteklius, galbūt puikiu trijų asmenų šeimos automobiliu gali būti ir mažasis Toyota Yaris. Taip, su atostogom bus sunkiau, tačiau pigi eksploatacija visus metus leis sutaupyti tiek, kad atostogų kelionei galėsite drąsiai išsinuomoti dideli ir erdvų automobilį. Tie, kas netingi skaičiuoti ir renkasi racionaliai, dažnai taip ir daro, gyvendami pigiai ir patogiai ne tik kelionėse, bet kasdienėse transporto spūstyse.